HSBC przekazało polskim szpitalom i fundacjom ponad 640 tys. zł na walkę z COVID-19

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
HSBC przekazało polskim szpitalom i fundacjom ponad 640 tys. zł na walkę z COVID-19

Ponad 640 tys. zł przekazanych przez HSBC wsparło m.in. specjalny Fundusz Interwencyjny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Darowizny trafiły również do szpitali w Krakowie, Gdańsku, Warszawie i Malborku. Wsparcie otrzymała także Fundacja Onkologiczna Alivia.

HSBC, jedna z największych instytucji finansowych na świecie, bierze aktywny udział w walce z pandemią COVID-19. Działania podejmowane w tym trudnym czasie przez HSBC mają na celu wsparcie pracowników, klientów i społeczności lokalnych. Z myślą o tych ostatnich, HSBC przekazało polskim szpitalom i fundacjom darowizny na wsparcie działań medycznych i ochronę osób wymagających szczególnej opieki.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Fundusz Interwencyjny WOŚP

HSBC przeznaczyło 25 mln dolarów amerykańskich na przeciwdziałanie COVID-19 na całym świecie.  Ponad 330 tys. zł z tej puli HSBC przekazało na Fundusz Interwencyjny Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki wsparciu płynącemu od wielu firm i osób indywidualnych, które odpowiedziały na apel WOŚP, ze środków zebranych w ramach Funduszu Interwencyjnego zakupiono już m.in. 200 łóżek szpitalnych dla oddziałów intensywnej terapii, 157 kardiomonitorów, 71 respiratorów oraz tysiące masek, gogli, kombinezonów i innego sprzętu ochrony osobistej dla zespołów medycznych. Część sprzętu trafiła już do szpitali i placówek opiekuńczych w całej Polsce; kolejne dostawy zostaną zrealizowane w najbliższych tygodniach. 

Pomoc dla szpitali w Krakowie...

Dodatkowo HSBC Service Delivery przekazało 210 tys. zł na rzecz szpitali w Krakowie. Środki trafiły do Szpitala Uniwersyteckiego oraz Szpitala im. Żeromskiego, które są głównymi ośrodkami leczenia pacjentów zakażonych COVID-19 w województwie małopolskim. Dzięki wsparciu przekazanemu przez HSBC Service Delivery krakowskie szpitale będą mogły zapewnić swojemu personelowi więcej środków dezynfekcyjnych i ochrony osobistej. Zakupią również dodatkowe urządzenia ratujące życie, aby jak najlepiej odpowiedzieć na obecny kryzys i pomóc rosnącej liczbie pacjentów.

...oraz w Gdańsku, Warszawie i innych miastach

Z kolei polski oddział HSBC Bank France przeznaczył 100 tys. zł na rzecz szeregu instytucji walczących z pandemią. Środki na zakup sprzętu ochronnego trafiły do oddziału dziecięcego Szpitala im. Jana Pawła II w Krakowie, Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku i Szpitala w Malborku. 

Darowiznę otrzymała także Fundacja Onkologiczna Alivia, która przeznaczy ją na sfinansowanie zakupu niezbędnego sprzętu ochrony osobistej dla pracowników oddziałów onkologicznych szpitali oraz chorych na raka.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij