OLX wycofuje swoje reklamy z radiowej Trójki – to pokłosie zamieszania związanego z piosenką Kazika

OLX wycofuje swoje reklamy z radiowej Trójki – to pokłosie zamieszania związanego z piosenką Kazika

Marcin Sienkowski, szef marketingu OLX, poinformował na swoim profilu na LinkedInie o zaprzestaniu reklamowania popularnego portalu w radiowej Trójce. Ma to związek z niedawnym zamieszaniem wokół piosenki Kazika.

„No to już wiem, w której stacji nie pojawią się spoty naszej kampanii radiowej...” – taki wpis zamieścił Marcin Sienkowski, szef marketingu OLX, na swoim profilu na LinkedInie. Mowa tutaj dokładnie o radiowej Trójce, o której w ostatnich dniach rozpisują się media w całej Polsce. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

O co chodzi? Otóż jest to związane z ostatnim wydaniem słynnej Listy Przebojów Trójki, w którym pierwsze miejsce zajęła piosenka Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój”. Utwór nawiązywał do słynnej wizyty Jarosława Kaczyńskiego na Powązkach w momencie, gdy w całym kraju obowiązywały ścisłe obostrzenia dotyczące wychodzenia z domu – i tym samym odwiedzania cmentarzy – w związku z pandemią koronawirusa. 

Internauci szybko zauważyli, że ze strony internetowej radiowej Trójki zniknęły wyniki muzycznego notowania – kierownictwo stacji tłumaczyło, że Lista Przebojów została unieważniona, bo „przy głosowaniu mogło dojść do manipulacji”. Wiele osób jednak zarzuciło stacji cenzurę.

W następstwie unieważnienia ostatniego notowania z Trójką pożegnało się wielu dziennikarzy, w tym m.in. Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona, Agnieszka Szydłowska oraz Agnieszka Obszańska, zaś liczni polscy artyści zapowiedzieli bojkot stacji.

W związku z zamieszaniem wokół piosenki Kazika, szef marketingu OLX zapowiedział, że reklamy słynnej platformy nie będą pojawiały się w radiowej Trójce do odwołania. „Nie chcę, aby marka, którą się opiekuję była kojarzona z tym, co teraz się tam dzieje” – tłumaczył Marcin Sienkowski.

PS

Nowoczesne logo, odświeżony wygląd aplikacji i jeszcze prostsza obsługa. Tak prezentuje się nowa odsłona OLXa. Co więcej, zamiast kampanii marketingowej serwis wspiera walkę z koronawirusem.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij