Instagramowa seria @Sufferosa autorstwa The Kissinger Twins wygrywa The Webby Awards 2020 w kategorii Social Content Series & Campaigns | Arts & Entertainment

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Instagramowa seria @Sufferosa autorstwa The Kissinger Twins wygrywa The Webby Awards 2020 w kategorii Social Content Series & Campaigns | Arts & Entertainment

Projekt @Sufferosa zdobył Oskara Internetu pokonując takich rywalów jak Marvel Entertainment czy Grammy’s. Pomysłodawcą interaktywnej serii jest duet reżyserski The Kissinger Twins, czyli Kasia Kifert i Dawid Marcinkowski.

Nagrody Webby Awards uznane przez „New York Times” za „najwyższy zaszczyt Internetu” są prezentowane przez Międzynarodową Akademię Sztuki i Nauki Cyfrowej (IADAS). Są to jedne z najważniejszych międzynarodowych nagród honorujących doskonałość w Internecie. W tym roku Webby Awards otrzymało prawie 13 000 zgłoszeń z 70 krajów na całym świecie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– @Sufferosa ustanawia standard innowacji i kreatywności w Internecie, ta nagroda jest świadectwem umiejętności, pomysłowości oraz wizji jej twórców – mówi Claire Graves, dyrektor The Webby Awards.

@Sufferosa to artystyczny, niekomercyjny projekt duetu reżyserskiego The Kissinger Twins. Jest to innowacyjna seria interaktywna zaprojektowana specjalnie na Instagram, łączy ona oryginalny materiał filmowy z samplami z klasycznego kina, literatury oraz elementami gier przygodowych. Na ścieżce dźwiękowej usłyszycie między innymi Glass Candy, Sonic Youth oraz Ściankę. W pierwszej interaktywnej serii filmowej na Instagramie występują m.in.: Beaty Tyszkiewicz, Ewy Szykulskiej i Jacka Federowicza oraz innymi legendami polskiego kina.

– Zaczynając prace nad Sufferosą nie sądziliśmy, że będzie to tak niezwykła kreatywna przygoda łącząca film i technologię. W 2003 Sufferosa była pierwszym polskim interaktywnym wideoklipem, w 2010 pierwszym filmem interaktywnym online, thrillerem pokazanym na ponad 50 festiwalach na całym świecie, a w 2020 interaktywną serię filmową na Instagramie. Webby Awards to bardzo prestiżowa nagroda, na pewno będzie motywacją do dalszej pracy. W następnej odsłonie Sufferosa będzie filmem fabularnym z zaskakującą międzynarodową obsadą – mówią The Kissinger Twins.

– Zwycięzcy konkursu 2020 Webby reprezentują organizacje i indywidualności wykorzystujące technologie cyfrowe do ulepszania społeczności, integrowania ich oraz dostarczania im jakościowej rozrywki i nieskończonych inspiracji. Od gwiazd takich jak Celine Dion, Cardi B, LeBron James, Tom Hanks, Lizzo, Dolly Parton, Lil Nas X i Donald Glover; do aktywistów takich jak Greta Thunberg i Malala Yousafzai; do firm takich jak Spotify, HBO i Nike, do ikon takich jak NFL Tik Tok, Harry Potter: Wizards Unite, NASA, i DC Universe, nasi Zwycięzcy naprawdę reprezentują to, co najlepsze w Internecie – mówią przedstawiciele The Webby.

Tematycznie @Sufferosa to thriller oraz satyra na kult piękna i młodości we współczesnym świecie. Główny bohater detektyw Ivan Johnson szuka zaginionej kobiety. Śledztwo doprowadza go do kliniki profesora Carlosa von Brauna, który zajmuje się eksperymentalnymi zabiegami odmładzającymi. W tym miejscu zaczyna się część interaktywna - widz staje się detektywem i zaczyna samodzielnie odkrywać historię. Jego celem jest odnalezienie uwięzionej w klinice kobiety oraz rozwiązanie zagadki wiecznej młodości.

Cutting-edge Polish detective noir – The Guardian
Perfect interactive film experience for gaming generation – International Film Guide

Dawid i Kasia są autorami pierwszego polskiego wideoklipu interaktywnego „Smolik Attitude” (2002). Ich prace były prezentowane i nagradzane na ponad 50 międzynarodowych festiwalach filmowych oraz w szkołach związanych z nowymi mediami, m.in.: onedotzero, SXSW, Reykjavik IFF, Vancouver IFF, YouTube Day Singapore, NYU Tisch School of The Arts. a retrospektywa „Cinematic Labyrinths” w Institute of Contemporary Arts w Londynie. Obecnie pracują nad debiutem fabularnym oraz narracyjno-przygodową grą video, w której oddadzą hołd klasycznemu kinu lat 60 i 70 XX wieku.

Ich ostatni projekt to „The Portal” zrealizowany na zlecenie Komisji Europejskiej (Digital Connect). „Portal” to skierowana do nastolatków instagramowa seria o sztucznej inteligencji i podróżach w czasie w całości opowiedziana w InstaStories. Seria oficjalnie startuje w lipcu.

 

>>> The Kissinger Twins: Chcieliśmy, aby w nowej odsłonie @Sufferosa była serialem, rodzajem filmowego labiryntu

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij