Mapy Google z nową funkcją – aplikacja pokaże miejsca dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich

Mapy Google z nową funkcją – aplikacja pokaże miejsca dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich

Google wprowadza do swojej aplikacji Google Maps nową funkcję skierowaną do osób, które mają problemy z poruszaniem się – platforma pokaże miejsca dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich.

Google postanowił wyjść naprzeciw osobom, które mają trudności z samodzielnym poruszaniem się – do aplikacji Google Maps firma wprowadziła bowiem funkcję, która wskaże lokalizacje przyjazne osobom na wózkach inwalidzkich.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

O nowej usłudze poinformował na blogu Google Sasha Blair-Goldensohn, inżynier oprogramowania aplikacji, który sam porusza się na wózku inwalidzkim. Jak zauważył, obecnie na całym świecie w podobnej sytuacji co on jest około 130 mln osób – w samych Stanach Zjednoczonych nawet 30 mln. 

Dzięki nowej funkcji użytkownicy, którzy poruszają się na wózkach inwalidzkich, będą mogli sprawdzić w aplikacji Google Maps, które restauracje, centra handlowe czy też sklepy posiadają udogodnienia dla niepełnosprawnych. 

Początkowo nowa usługa będzie dostępna dla użytkowników w Australii, Stanach Zjednoczonych, Japonii oraz Wielkiej Brytanii i obejmie ok. 15 mln obiektów we wspomnianych krajach. Następnie funkcja zostanie poszerzona o kolejne państwa. 

PS

Na początku kwietnia br. do Google Maps wprowadzona została nowa funkcja, która znalazła swoje zastosowanie w dobie koronawirusa – teraz w aplikacji możemy wyszukiwać restauracje, które oferują sprzedaż z dowozem do domu, a także na wynos.

PS2

We współpracy z organizacjami Milbat i Access Israel, w marcu 2019 roku IKEA zaprezentowała projekt „ThisAbles”, w ramach którego stworzono linię produktów przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

PS3

Leżę i Pracuję to agencja marketingowa, która zatrudnia osoby sparaliżowane. Misją firmy jest nie tyle oferowanie pracy osobom sparaliżowanym, co przełamywanie stereotypów i barier na całym rynku pracy dla niepełnosprawnych. Zachęcamy do przeczytania wywiadu z CEO agencji, Majką Lipiak.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij