Pełne nakrycie - wyślij pusty sms na rzecz Caritas

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Pełne nakrycie - wyślij pusty sms na rzecz Caritas

„Puste nakrycie nie musi być puste” – pod tym hasłem od początku grudnia trwa kampania „Pełne nakrycie” zainicjowana w tym roku przez Caritas. W imieniu każdego, kto w grudniu wyśle pusty sms pod numer 72052, zostanie zorganizowana Wigilia dla potrzebujących.

Fundusze pozyskane z otrzymanych wiadomości zostaną w całości przekazane na rzecz przygotowania wigilijnej wieczerzy dla najuboższych przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Dobrze znany Polakom zwyczaj mówi, aby przy wigilijnym stole pozostawić jedno puste nakrycie, które jest wyrazem naszej gotowości przyjęcia potrzebujących, niespodziewanych gości i zaproszenia ich do wspólnej wieczerzy. Tę wielowiekową tradycję przekazujemy z pokolenia na pokolenie, ucząc nasze dzieci wrażliwości i otwartości na tych, którzy są w potrzebie.

Tradycja pustego nakrycia, choć z założenia bardzo szlachetna, nie przekłada się niestety na realne czyny. Można odnieść wrażenie, że w większości wypadków puste nakrycie to jedynie pusty gest. Niewiele osób potrzebujących ma odwagę zapukać do obcych drzwi, dlatego wielu z nas nigdy nie miało okazji ich przyjąć. I tak, choć co roku na najbiedniejszych czekają miliony pustych nakryć na wigilijnych stołach, nakrycia te niestety pozostają puste.

Zamiast dostrzegać jedynie złe strony takiego stanu rzeczy, akcja „Pełne nakrycie” pomoże ludziom zrobić coś dobrego dla potrzebujących. Mechanizm kampanii jest bardzo prosty, wystarczy wysłać pusty sms (lub wstawić spację) pod numer 72052, a Caritas w imieniu nadawcy zorganizuje Wigilię dla potrzebujących w jadłodajni przy ul. Lubelskiej w Warszawie. Koszt jednego smsa to 2,46 zł z VAT– dzięki uprzejmości operatorów sieci komórkowych cała kwota netto zostanie przekazana na rzecz przygotowania wigilijnej wieczerzy dla najuboższych przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Każdy, kto weźmie udział w kampanii, 24 grudnia po rozbłyśnięciu pierwszej gwiazdki otrzyma wiadomość zwrotną o treści „Puste nakrycie na Twoim wigilijnym stole tak naprawdę nie jest puste, bo dziś w Twoim imieniu organizujemy kolację wigilijną dla potrzebujących w jadłodajni Caritas.”

Akcja „Pełne nakrycie” dotyka również szerokiego kontekstu. Dzięki temu przedsięwzięciu puste nakrycia nie tylko naprawdę pomogą potrzebującym, ale dobrze znany zwyczaj zostanie wypełniony nową treścią.

Do wzięcia udziału w kampanii zachęcają ulotki rozdawane wraz ze świecami Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas na terenie Diecezji Warszawsko-Praskiej. Ponadto dodatkowe informacje o inicjatywie oraz licznik wysłanych smsów można znaleźć na stronie www.pelnenakrycie.pl

Organizatorem akcji jest agencja Ogilvy & Mather i Caritas.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij