Coca-Cola i Unilever nie będą reklamować się na Facebooku – kolejne marki dołączają do bojkotu #StopHateforProfit

Coca-Cola i Unilever nie będą reklamować się na Facebooku – kolejne marki dołączają do bojkotu #StopHateforProfit

Coraz więcej marek dołącza się do reklamowego bojkotu Facebooka w ramach akcji pod hasłem #StopHateforProfit zainicjowanej przez amerykańskie organizacji praw człowieka. W lipcu reklamować się w popularnym serwisie społecznościowym nie będą takie marki, jak m.in. Coca-Cola czy Unilever.

Niedawno informowaliśmy Was o tym, że marka The North Face opublikowała oficjalne oświadczenie, w którym poinformowała, że zaprzestaje kupowania reklam na Facebooku w solidarności z organizacjami praw obywatelskich, takimi jak np. NAACP. Była to odpowiedź brandu na szerzącą się w popularnym portalu społecznościowym mowę nienawiści oraz dezinformację – oliwy do ognia dolał bowiem kontrowersyjny tweet Donalda Trumpa, w którym  sugerował on strzelanie do osób protestujących na ulicach przeciwko rasizmowi. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Teraz do reklamowego bojkotu Facebooka w ramach akcji pod hasłem #StopHateforProfit dołączyły kolejne marki – Coca-Cola, Unilever, a także Verizon. Popularne firmy ogłosiły, że wstrzymują działania reklamowe w serwisie społecznościowym do momentu, aż Facebook „stworzy akceptowalne rozwiązania do walki z mową nienawiści”. 

Do reklamowego bojkotu Facebooka dołączyły także marki: Starbucks, Levi’s oraz Hersheys.

PS

Przedstawiciele koncernu Mars Inc. zapowiedzieli rebranding kultowej marki Uncle Ben’s, na której opakowaniach widnieje wizerunek czarnoskórego mężczyzny. W ten sposób firma chce walczyć z uprzedzeniami na tle rasowym. Podobny los spotka markę Aunt Jemima.  

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij