Dinozaury z filmu „Jurassic World” w wyszukiwarce Google dzięki AR

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Dinozaury z filmu „Jurassic World” w wyszukiwarce Google dzięki AR

We współpracy z Universal Brand Development, Amblin Entertainment i Ludia Google przeniosło 10 dinozaurów z filmu „Jurassic World” do wyszukiwarki. Zobaczcie, jak potężny T. Rex stąpa po Waszym salonie lub spójrzcie na majestatycznego Brachiozaura, który góruje nad okolicznymi drzewami.

Wyszukajcie dinozaura w Google za pomocą swojego urządzenia mobilnego i wybierzecie opcję „Wyświetl w 3D”, aby obrócić go lub powiększyć i zobaczyć z bliska. Następnie, gdy z pomocą rozszerzonej rzeczywistości przeniesiecie dinozaura do swojej przestrzeni i dostosujecie jego rozmiar, będziecie w stanie ocenić, jak duży jest w stosunku do innych, otaczających Was przedmiotów. Na urządzeniach z Androidem Google daje też możliwość zwiększenia głośności, abyśmy mogli usłyszeć dudniące kroki i ryki każdego dinozaura.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Dinozaury z „Jurassic World”, które można oglądać w rozszerzonej rzeczywistości to: Tyranozaur, Welociraptor, Triceratops, Spinozaur, Stegozaur, Brachiozaur, Ankylozaur, Dilofozaur, Pteranodon i Parazaurolof.

Kulisy tworzenia dinozaurów AR z „Jurassic World”

Dzięki wykorzystaniu technologii zastosowanej przez Ludia w grze „Jurassic World Alive”, dinozaury AR są jednymi z najbardziej realistycznych modeli na rynku. Poniższy film pokazuje prześledzić proces powstawania Brachiozaura w rozszerzonej rzeczywistości, w tym modelowanie 3D, teksturowanie i animowanie stwora.

– Aby stworzyć dinozaury w 3D, nasi projektanci najpierw przeprowadzali badania wstępne, żeby dowiedzieć się jak najwięcej o każdym stworzeniu. Opracowanie jak najbardziej dokładnych i realistycznych modeli wymagało od nas nie tylko przeglądania literatury, ale także współpracy z paleontologami i zespołem „Jurassic World”. Ważne są nawet najmniejsze detale, takie jak nieregularności koloru skóry i wzorów – mówi Camilo Sanin, szefowa zespołu odpowiedzialnego za tworzenie postaci w firmie Ludia.

W przeciwieństwie do innych zwierząt AR w mobilnej wyszukiwarce Google, takich jak pies czy pingwin, dinozaury – ze względu na ich ogromne rozmiary – stanowią nowe wyzwanie techniczne. Nowa funkcja automatycznego skalowania w Androidzie może teraz obliczać odległość między telefonem a powierzchnią w przestrzeni i zmieniać rozmiar dinozaura tak, aby zmieścił się on na ekranie telefonu. Jeśli klikniecie opcję „Zobacz rzeczywisty rozmiar”, technologia śledzenia AR automatycznie zmieni położenie dinozaura w Waszej przestrzeni, aby zrobić dla niego miejsce.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij