„Allegro Prize” szansą dla artystów sztuk wizualnych

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
„Allegro Prize” szansą dla artystów sztuk wizualnych

Nagroda „Allegro Prize” pozwoli zaistnieć artystom sztuk wizualnych z całego świata. Jury, w którego składzie znajdują się m.in. Anda Rottenberg, Monika Brodka i Jakub Julian Ziółkowski, wyłoni i wesprze finansowo nowe talenty oraz da twórcom możliwość zaprezentowania swoich prac na dużą skalę.

Allegro i Contemporary Lynx, międzynarodowy i niezależny magazyn o sztuce, łączą siły, by wesprzeć i wypromować sztuki wizualne. Nie jest to przypadkowa współpraca, bowiem Allegro od 2018 roku prowadzi „Strefę Kolekcjonera” prezentującą sztukę współczesną oraz antyki. Kolaboracja z Contemporary Lynx ma na celu wsparcie i promocję artystów z całego świata, a konkurs pozwoli odkryć i wesprzeć finansowo tych najbardziej utalentowanych. Co ważne, wszelkie opłaty za udział w „Allegro Prize” zostaną zniesione przez wzgląd na trudną sytuację, w jakiej znalazło się wielu artystów w czasie pandemii.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Konkurs skierowany jest do twórców sztuk wizualnych wszystkich dyscyplin, będących studentami lub absolwentami akademii sztuk pięknych, bądź uczelni artystycznych. Zgłaszać się mogą również twórcy, którzy nie ukończyli kierunkowych (artystycznych) studiów, ale dysponują udokumentowaną działalnością artystyczną. Regulamin konkursu nie przewiduje żadnych ograniczeń wiekowych ani terytorialnych.

W ramach „Allegro Prize” zostaną przyznane trzy nagrody finansowe o łącznej wysokości 50 000 złotych, w tym: główna nagroda – 35 000 złotych, druga – 10 000 złotych oraz trzecia – 5 000 złotych. Jury przyzna również 10 wyróżnień. Dodatkowo sylwetki i twórczość zwycięzców oraz osób wyróżnionych będą publikowane na łamach Contemporary Lynx oraz na stronie konkursu Allegro. 

Zwycięzcy zostaną wybrani przez wyjątkowe jury w składzie: Anda Rottenberg – najwybitniejsza krytyczka i kuratorka sztuki w Polsce; Jakub Julian Ziółkowski – malarz, rzeźbiarz i rysownik współpracujący z Fundacją Galerii Foksal oraz Hauser&Wirth Gallery; Werner Jerke – kolekcjoner sztuki i założyciel Muzeum Sztuki polskiej w Recklinghausen w Niemczech; Monika Brodka – wokalistka muzyki pop, miłośniczka i kolekcjonerka sztuki; Łukasz Ronduda – historyk sztuki, wykładowca akademicki, pisarz, scenarzysta, reżyser i kurator MSN w Warszawie; Jacek Weichert – dyrektor kategorii Kultura i Rozrywka, Kolekcje i Sztuka w Allegro; Dobromiła Błaszczyk i Sylwia Krasoń – redaktorki naczelne magazynu Contemporary Lynx.

Artyści mogą wysyłać swoje portfolia do 10 listopada 2020 roku za pomocą formularza zgłoszeniowego lub mailowo. Ogłoszenie wyników nastąpi 8 grudnia 2020. Szczegóły znajdują się na stronie allegroprize.pl oraz www.contemporarylynx.co.uk/allegroprize

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij