Hello ICE nie odpoczywa podczas wakacji. Akcja „Bądź bezpieczny z Budim” wystartowała

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Hello ICE nie odpoczywa podczas wakacji. Akcja „Bądź bezpieczny z Budim” wystartowała

Właśnie dobiegł końca rok szkolny i rozpoczęły się upragnione wakacje. Ze względu na pandemię większość z nas, jeszcze bardziej niż zwykle, czekała na zbliżające się lato. Hello ICE rusza ze specjalną, akcją promującą bezpieczne wakacje z Budim.

Wszyscy wiemy, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i innych. Chcemy, żeby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami. Jak postępować, żeby to osiągnąć? Wystarczy wykazać zdrowy rozsądek, pamiętać o kluczowych zasadach ruchu drogowego oraz poruszać temat bezpieczeństwa podczas codziennych rozmów ze swoimi dziećmi.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Bezpieczni nie tylko w drodze do szkoły

Wiedza i świadomość zagrożeń to narzędzia, z których odpowiedzialni rodzice korzystają bardzo sprawnie i przekazują je swoim pociechom już od najmłodszych lat.

– Podczas ubiegłorocznych wakacji aż 6,5 tysiąca osób zostało poszkodowanych w wypadkach drogowych - bilans był zatrważający. Przedstawiciele policji stale podkreślają, że podstawą jest systematyczna edukacja dzieci oraz dorosłych w zakresie bezpieczeństwa i to już nie tylko w ruchu drogowym, ale również w sieci. Takiej inicjatywy podjął się program Hello ICE, który już niebawem będzie obchodził 1. rocznicę swojego istnienia w tej formule – mówi Katarzyna Wójcik, ekspert ds. komunikacji w Budimex SA. 

I edycja programu pokazała, jak duża jest potrzeba edukacji w tym temacie oraz jak chętnie najmłodsze pokolenie uczestniczy w aktywnościach dotyczących bycia bezpiecznym.

II edycja programu Hello ICE Budimex dzieciom wystartowała w czasie pandemii, więc swoje działania edukacyjne realizowała w sieci. Organizowane z ekspertami konkursy i wyzwania dotyczące zasad bezpieczeństwa wśród najmłodszych oraz promujące przy tym aktywny tryb życia, cieszyły się dużym zainteresowaniem i angażowały rodziców do spędzania czasu z dziećmi. Do II edycji programu zgłosiło się już blisko 60 szkół i przedszkoli z całej Polski, a liczba oznaczonych niebezpiecznych punktów na interaktywnej mapie rośnie każdego dnia – aktualnie jest to już ponad 360 wskazanych miejsc. Interaktywna mapa niebezpiecznych miejsc jest filarem programu Hello ICE, jej zadaniem jest zlokalizowanie „czarnych punktów” w okolicy placówek szkolnych. Kolejnym krokiem będzie, wspólnie z władzami lokalnymi, wypracowanie rozwiązań, które pozwolą je wyeliminować. Niebezpieczne punkty oraz zgłoszenia placówek do programu przyjmowane są na stronie helloice.pl

Trwałym śladem, jaki Hello ICE zostawi w ramach swoich tegorocznych działań, będą pasy 3d – przejścia dla pieszych namalowane innowacyjną trójwymiarową metodą, po której ujrzeniu, kierowca zbliżający się do przejścia bezwarunkowo zmniejsza prędkość. 

Tygrys Budi zaprasza na konkurs

Aktualnie z okazji rozpoczęcia sezonu wakacyjnego na oficjalnej stronie Hello ICE na Facebooku rozpoczęła się akcja „Bądź bezpieczny z Budim”. Zadaniem rodzica jest nagranie krótkiego filmu, na którym dziecko prezentuje bezpieczne zachowanie w wybranej przez siebie sytuacji: podczas pobytu nad wodą czy w górach, spędzając czas w mieście lub korzystając z internetu. Wszystko po to, aby wspólnie stworzyć kodeks bezpiecznych zasad, do których warto będzie wracać z dziećmi, zarówno teraz w wakacje, jak i w nowym roku szkolnym na lekcjach wychowawczych. Akcja potrwa do 10 lipca i można do niej dołączyć tutaj. Na autorów najciekawszych filmów czekają nagrody: maskotki tygrysa Budiego, kredki, kolorowanki oraz karty kontaktu z opiekunem połączone z odblaskiem.

Program Hello ICE otrzymał patronat honorowy Ministra Infrastruktury oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij