Co zrobić z 18 tonami plastikowych butelek zebranych w Alpach? The North Face stworzyło z nich koszulki

Co zrobić z 18 tonami plastikowych butelek zebranych w Alpach? The North Face stworzyło z nich koszulki

The North Face kontynuuje swoje działania mające na celu ochronę naszego środowiska – marka zaprezentowała niedawno limitowaną serię koszulek Recover Tee, które powstały z 18 tysięcy kilogramów plastikowych butelek zebranych w Alpach.

To nie pierwsze takie działanie The North Face w duchu zero waste – kilka dni temu marka zaprezentowała kolekcję Reduce składającą się z ubrań wykonanych ze skrawków oraz resztek tkanin wprost z hal produkcyjnych brandu. Teraz firma poszła o krok dalej i postanowiła wykorzystać 18 ton plastikowych butelek zebranych w Alpach – marka przerobiła je bowiem na koszulki.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ten sposób The North Face chce szerzyć świadomość na temat ilości śmieci pozostawianych w górach przez turystów, z nadzieją na ograniczenie tego typu szkodliwych zachowań w przyszłości.

Co istotne, za każdą sprzedaną koszulkę marka przekazuje 1 euro na konto Summit Foundation – fundacji, która wspiera programy sprzątania Alp i pomaga chronić ich naturalny krajobraz. Dzięki jej działaniu góry mogą nadal pozostać wspaniałym miejscem czekającym na kolejne odkrycia.

Kolekcja jest już dostępna jest online oraz w wybranych sklepach stacjonarnych marki.

PS

Austriacki oddział McDonald's postanowił w ciekawy sposób wykorzystać plastikowe słomki, które zostały wycofane z restauracji sieci w związku z nową strategią zrównoważonego rozwoju – marka przerobiła je na kostiumy kąpielowe.

PS2

Marka Vans ruszyła niedawno z nową kampanią pod hasłem „The Shoebox Challenge”, w ramach której zachęcała klientów do kreatywnego recyklingu opakowań bo butach. Niektóre pomysły internautów są naprawdę zaskakujące.

PS3

Przemysł modowy wytwarza z plastikowych butelek PET biżuterię, ubrania czy torebki. W ten trend włącza się Audi, oferując w nowym modelu A3 obicia foteli zrobione z tkaniny z recyklingu.

PS4

W kwietniu 2019 roku marka Adidas zaprezentowała innowacyjne modele obuwia, które można w pełni poddać recyklingowi. Co ciekawe, wykonane są one z plastiku, lecz to właśnie dzięki temu buty mogą zostać przetworzone w nową parę.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij