Wielka Brytania chce walczyć z otyłością wśród obywateli – rząd ograniczy reklamowanie fast foodów

Wielka Brytania chce walczyć z otyłością wśród obywateli – rząd ograniczy reklamowanie fast foodów

Rząd Wielkiej Brytanii zamierza wprowadzić nowe zasady dotyczące reklamowania fast foodów m.in. w telewizji oraz internecie. W ten sposób premier Boris Johnson chce walczyć z otyłością wśród obywateli.

Wielka Brytania już jakiś czas temu realizowała program mający na celu ograniczenie otyłości wśród dzieci – pod koniec 2018 roku burmistrz Londynu Sadiq Khan wydał rozporządzenie, na mocy którego zakazane zostało reklamowanie tzw. śmieciowego jedzenia na wszystkich stacjach metra i przystankach autobusowych. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Teraz premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ogłosił nową strategię dotyczącą fast foodów, która będzie dotyczyła całego kraju. Jak zapowiedział polityk, jest to też swego rodzaju sposób na walkę z koronawirusem – jego zdaniem osoby otyłe są bardziej narażone na ryzyko zachorowania na COVID-19. Rządowe statystyki pokazują też, że ok. 8% osób przebywających na oddziałach intensywnej terapii z powodu koronawirusa cierpi na otyłość. 

Co dokładnie obejmują nowe zasady? Otóż reklamowanie fast foodów w mediach, zarówno tych tradycyjnych, jak i online, będzie możliwe jedynie po godzinie 21. Jak donosi portal The Guardian, w brytyjskim rządzie trwają też rozmowy by całkowicie zakazać reklamowania śmieciowego jedzenia w internecie.

Oprócz tego, w sklepach niedozwolone będzie umieszczanie wszelkich słodyczy oraz słodzonych napojów przy kasach, natomiast informacja o kaloryczności produktów ma zostać uwypuklona – taka informacja ma się również pojawić w menu w restauracjach oraz barach, zwłaszcza tuż obok listy alkoholi dostępnych w danych lokalu.

Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze, kiedy nowe zasady miałyby wejść w życie. 

PS

Przedstawiciele koncernu Unilever zapowiedzieli, że przestaną kierować reklamy produktów spożywczych i napojów do dzieci poniżej 12 roku życia. Zobowiązanie ma wejść w życie do końca 2020 roku i będzie obejmowało media tradycyjne i internetowe.

PS2

Singapur jest pierwszym państwem na świecie, które zdecydowało się na taki krok – już w tym roku wprowadzony zostanie zakaz reklamowania niezdrowych słodzonych napojów.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij