Fundacja Urtica Dzieciom otrzymała status OPP

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Fundacja Urtica Dzieciom otrzymała status OPP

Krajowy Rejestr Sądowy przyznał Fundacji Urtica Dzieciom status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).

– To dla nas duże wyróżnienie i potwierdzenie naszej wiarygodności. I zaszczyt, bo od teraz znajdujemy się w cenionej grupie organizacji pozarządowych posiadających status OPP – mówi Anna Marusia, Prezes Zarządu Fundacji Urtica Dzieciom.

Co OPP oznacza dla fundacji?

Posiadanie statusu wiąże się z szeregiem przywilejów, ale także z nowymi obowiązkami. Do grona organizacji pożytku publicznego dostają się tylko te organizacje, które nieprzerwanie prowadzą swoją działalność przez co najmniej dwa lata. Spełniają także szereg warunków, z których najważniejsze w przypadku Fundacji Urtica Dzieciom to pomoc dzieciom walczącym z rakiem, wsparcie ich rodzin oraz pełna transparentność wydatków (cały dochód organizacji przeznaczony jest na działalność pożytku publicznego).

Dzięki OPP darczyńcy mają większą paletę wparcia fundacji, choćby poprzez przekazanie swojego 1% należnego państwu podatku.

– Już dziś zachęcamy, aby w deklaracjach podatkowych wpisywać numer KRS 0000693315, wskazując Fundację Urtica Dzieciom do otrzymania 1% podatku. Wszystkie pieniądze zebrane tą drogą trafią na finansowanie projektów realizowanych na rzecz dzieci chorych na raka – zapewnia Anna Marusia.

Jak zmienią się działania fundacji?

Przyznanie statusu OPP pozwala fundacji na rozwinięcie skrzydeł. Wraz z nowymi środkami Fundacja Urtica Dzieciom będzie mogła dotrzeć z pomocą do większej liczby potrzebujących. Już dziś organizacja współpracuje ze wszystkimi oddziałami onkologicznymi dla dzieci w Polsce, jednak potrzeby te są tak duże, że nie zawsze udaje się je wszystkie zrealizować. Ze wsparciem pochodzącym z 1% będzie to o wiele łatwiejsze.

Fundacja planuje m.in. kontynuować swoje sztandarowe projekty: warsztaty plastyczne „Słoneczna Galeria”, turnusy terapeutyczne „Urtica Dzieciom Camp”. Na pewno odbędzie się też coroczna licytacja obrazów malowanych przez podopiecznych fundacji, choć w tym roku – z powodu pandemii – w zmienionej formule. W planach fundacji jest także wydanie kolejnej części „Vademecum onkologii dziecięcej”.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij