100 marketów Dino jest już zasilanych energią ze słońca

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
100 marketów Dino jest już zasilanych energią ze słońca

Dino Polska właśnie ukończyła montaż setnej instalacji fotowoltaicznej na dachach marketów Dino. Na początku 2021 roku 400 sklepów pod szyldem Dino w całej Polsce będzie zasilanych energią ze słońca.

W ramach inwestycji Dino Polska zainstaluje panele słoneczne o łącznej mocy 14 megawatów (MW) na dachach 400 marketów Dino w całej Polsce. Dzięki realizacji tej inwestycji, Dino Polska będzie w stanie wygenerować w skali roku około 14 GWh czystej energii elektrycznej ze słońca, redukując tym samym zapotrzebowanie na energię z konwencjonalnych źródeł. Obecnie łączna moc zainstalowanych przez Dino Polska paneli wynosi około 3,5 MW.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Dino Polska realizuje politykę ukierunkowaną na stopniowe zmniejszanie wpływu swojej działalności na środowisko naturalne. Inwestycje w pozyskiwanie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł oraz w oszczędne i racjonalne gospodarowanie zasobami naturalnymi są jej filarami.

W ramach innych inwestycji w tym zakresie Dino Polska w 2019 roku ukończyła proces wymiany oświetlenia tradycyjnego na sali sprzedaży marketów Dino na oświetlenie LED, które zużywa 40% mniej energii elektrycznej, a obecnie prowadzi projekt wymiany opraw na parkingach przy starszych marketach Dino na oprawy LED, które zużywają o 75% mniej energii. Parkingi przy nowopowstałych sklepach Dino są już wyposażane w energooszczędne oświetlenie LED.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij