Niemcy wprowadzą całkowity zakaz plastiku

Niemcy wprowadzą całkowity zakaz plastiku

Niemcy mówią stop wszechobecnemu plastikowi – w lipcu 2021 roku zostanie wprowadzony zakaz sprzedaży jednorazowych produktów plastikowych.

Od jakiegoś czasu dbanie o środowisko i jego ochrona staje się coraz silniejszym trendem w społeczeństwie. I choć pandemia koronawirusa nieco „zastopowała” realizację licznych działań z myślą o naszej planecie, tak niedawna deklaracja niemieckiego rządu pokazuje, że ekologia wciąż pozostaje istotną kwestią w dzisiejszych czasach, a walka z plastikiem to wciąż palący problem, którego nie można bagatelizować.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Tamtejsza minister środowiska Svenja Schluze zapowiedziała niedawno, że od 3 lipca 2021 roku na terenie całego kraju zostanie wprowadzony zakaz sprzedaży jednorazowych słomek, sztućców, płatków kosmetycznych i opakowań na jedzenie, zwłaszcza w restauracjach oraz kawiarniach. Jest to ważny krok, bowiem jak podała instytucja German Association of Local Utilities, odpady plastikowe – głównie opakowania na jedzenie i napoje na wynos – na terenie Niemiec nawet w 20% pochodzą z przestrzeni publicznych.  

Ministerstwo środowiska zapowiedziało również, że w planach jest zamknięcie ośmiu kopalni węgla w całym kraju do 2022 roku. Z kolei na początku tego roku niemiecki rząd przyjął projekt ustawy, która przewiduje zaprzestanie produkcji prądu z węgla najpóźniej do 2038 roku. 

PS

Dbanie o środowisko i jego ochrona staje się obecnie silnym trendem w społeczeństwie. Coraz więcej firm i organizacji podejmuje się działań mających na celu zapobieganie dalszej degradacji środowiska. A jak na tym tle wypadają instytucje rządowe, władze miast i jakich działań się podejmują?

PS2

Warszawa chce pójść w ślady Wałbrzycha, w którym przyjęty został projekt ustawy zakazującej sprzedaży foliówek w sklepach, a także używania ich w wybranych strefach w mieście. Nad wprowadzeniem podobnego zakazu zastanawiają się władze miasta stołecznego.

PS3

Watykan jest kolejnym państwem, które chce w znacznym stopniu wyeliminować zużycie jednorazowego plastiku. Ponadto, kraj ten wprowadził nowy system gospodarowania odpadami, dzięki czemu aż 98% tzw. specjalnych odpadów podlega segregacji.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij