#RealLifeHeroes: Wspólna kampania ONZ i IAA z okazji światowego dnia pomocy humanitarnej

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
#RealLifeHeroes: Wspólna kampania ONZ i IAA z okazji światowego dnia pomocy humanitarnej

W obliczu światowego kryzysu, jakim jest pandemia COVID-19, pracownicy humanitarni i służba zdrowia pozostają przy tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. ONZ oraz IAA przedstawiają we wspólnej kampanii inspirujące historie prawdziwych bohaterów, którzy starają się sprostać tym wyzwaniom.

19 sierpnia br., w Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej, oddajemy hołd wszystkim pracownikom humanitarnym, którzy w tych trudnych czasach podejmują wręcz heroiczny wysiłek, żeby pomóc kobietom, mężczyzną i dzieciom, których życie jest zagrożone przez różne kryzysy. Poświęcenie i wytrwałość lokalnych, prawdziwych bohaterów, gdy reagują na pandemię COVID-19, manifestuje wszystko to co najlepsze w człowieku. Często są to ludzie, którzy sami pomocy potrzebują – uchodźcy, pracownicy lokalnej służby zdrowia i organizacji pozarządowych. Nie tylko zapewniają wyżywienie, opiekę zdrowotną, schronienie czy ochronę, lecz także niosą nadzieję w czasach konfliktów, przesiedleń, katastrof i chorób.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Pracownicy humanitarni, jak nigdy dotąd, są poddawani poważnym próbom – muszą stawiać czoła ograniczeniom w przemieszczaniu się, niewystarczającym zasobom (potrzeby znacznie przekraczają dostępne fundusze). I zbyt często ryzykują swoim życiem, aby ratować życie innych. Tylko w ostatnim tygodniach, w Nigrze i Kamerunie wielu z nich zostało zabitych. Od początku pandemii, na całym świecie, dziesiątki z nich było atakowanych. 

 – Wszystkim pracownikom humanitarnym, wykonujących doniosłą i wymagającą odwagi pracę na pierwszej linii walki z kryzysem, dziękujemy. Każdego dnia ratujecie życie, a że kryzysy i wyzwania narastają, wasza wytrwałość jest inspiracją. Wasze bezpieczeństwo jest najważniejsze, żebyśmy mogli dalej nieść pomoc najbardziej potrzebującym. Najlepszym sposobem oddania hołdu humanitarystom jest wsparcie finansowe ich pracy i zapewnienie im ochrony – Mark Lowcock, podsekretarz generalny ds. humanitarnych i koordynator pomocy w sytuacjach kryzysowych

Tegoroczny Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej przypada w dniach walki z pandemią COVID-19. Aby wyrazić uznanie dla wysiłków pracowników humanitarnych, OCHA we współpracy z IAA przedstawia osobiste historie niektórych #RealLifeHeroes, podejmujących wyzwanie trudnych czasów, a w szczególności lokalnych pracowników humanitarnych.  

– Nie ma większego poświęcenia niż to ponoszone przez pracowników służby zdrowia. Są oni świadomi ogromnego ryzyka, które podejmują niosąc pomoc ludzkości w dobie kryzysu jakim jest pandemia COVID-19. IAA stoi po ich stronie, chce okazać swój szacunek i oddać hołd #RealLifeHeros – mówi Srinivasan Swamy, prezes światowego IAA (Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy).

Historie #RealLifeHero są dostępne na stronie.  

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij