Walczący o nominację do Oscara operator Michał Englert dołącza do impresariatu GIFTED

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Walczący o nominację do Oscara operator Michał Englert dołącza do impresariatu GIFTED

Do grona reprezentowanych przez GIFTED twórców dołączył Michał Englert, jeden z najbardziej utalentowanych i nagradzanych polskich operatorów filmowych, członek prestiżowej Europejskiej Akademii Filmowej.

Filmy, przy których pracował Michał Englert, były nagradzane na najważniejszych festiwalach filmowych w kraju i za granicą, od Sundance i Berlinale, po LA i Moskwę.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Englert od lat współpracuje z Małgorzatą Szumowską, z którą wspólnie zrealizowali wszystkie jej filmy ( „Ono”, „W imię”, „Twarz”, „Body/Ciało”, „33 sceny z życia” ).

O jego oryginalnych, określanych jako „ekstatyczne i uwodzące” zdjęciach do filmu: „The Other Lamb” pisał niedawno New York Times. Świetne recenzje ukazały się także w Guardianie, LA Times i USA Today.

Najnowszy film duetu: „Śniegu już nigdy nie będzie” ( przy którym Englert pracował jako operator i współreżyser ), który będzie miał swoją światową premierę w Konkursie Głównym tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, został w zeszłym tygodniu ogłoszony polskim kandydatem do Oscara.

Lista nagradzanych filmów ze zdjęciami Englerta jest z resztą długa, od wspomnianych tytułów M. Szumowskiej, przez kultowy już serial HBO „Ślepnąc od świateł” w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego ( za który Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych: PSC przyznało Englertowi nagrodę główną ), po „Nieulotne” Jacka Borcucha, czy „Kongres” Ariego Folmana z Robin Wright i Harveyem Keitel.

Wśród reżyserów, z którymi pracował znajdują się także Etienne Kallos ( „The Harvesters” ), Marcin Krzyształowicz, Jan Kidawa-Błoński i Anna Kazejak.

Englert chętnie angażuje się w projekty reklamowe. Dotychczas były to filmy dla marek takich jak McDonald’s, ING, Danone, Millenium czy Knorr.

– Ogromnie cieszą nas ostatnie doniesienia na temat Michała, którego karierę śledzimy od lat. Tym bardziej cieszy zaufanie jakim nas obdarzył, dołączając do grona reprezentowanych przez nas twórców – mówi Zofia Kamińska, która razem z Zuzanną Fuksiewicz prowadzi impresariat GIFTED od 2018 roku.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij