Na mapie Warszawy pojawiło się nowe, zielone i proekologiczne miejsce – Ogród Codzienny

Na mapie Warszawy pojawiło się nowe, zielone i proekologiczne miejsce – Ogród Codzienny

5 września br. przy centrum handlowym Wola Park został otwarty Ogród Codzienny – nowe zielone miejsce na mapie Warszawy, w którym mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się więcej o tym, jak w prosty sposób dbać o środowisko, zdrowo się odżywiać czy uprawiać własne warzywa w mieście.

W przestrzeni miejskiej polskich miejscowości możemy znaleźć coraz więcej zielonych, proekologicznych inicjatyw. Świetnym tego przykładem jest niedawno otwarty w warszawskiej dzielnicy Wilanów Wege Park, czyli innymi słowy miejski skwer, w którym mieszkańcy mogą sadzić własne warzywa, owoce czy też zioła. Natomiast pod koniec czerwca br. w dwóch lokalizacjach w Gdańsku pojawiło się kilkanaście skrzyń z wieloma kompozycjami ziół, takich jak m.in. bazylia kulinarna, lubczyk czy koper, z których korzystać mogą gdańszczanie. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Kilka dni temu w Warszawie, nieopodal centrum handlowego Wola Park, pojawiło się nowe, zielone miejsce – Ogród Codzienny. Na terenie Ogrodu mieszkańcy Warszawy mogą m.in. dowiedzieć się więcej o ptakach mieszkających w stolicy, podejrzeć jak rosną boczniaki, zaglądając do specjalnie zaprojektowanej boczniakowni. Z kolei w pawilonie przygotowanym wspólnie z firmą Owoce&Warzywa, mieszkańcy mogą zrobić eko-zakupy i porozmawiać ze sprzedawcą na temat zdrowego, zrównoważonego stylu życia.

Co więcej, w Ogrodzie znajduje się również kompostownik, dzięki któremu mieszkańcy mogą dowiedzieć się, jak kompostować i dlaczego warto to robić. Istotnym elementem nowego, zielonego miejsca na mapie Warszawy  jest też system małej retencji wody – zbiornik na deszczówkę, dzięki któremu warszawiacy mogą zobaczyć, jak w łatwy sposób gromadzić wodę na własne potrzeby. Naturalny nawóz z kompostu oraz deszczówka z instalacji są wykorzystywane w Ogrodzie do upraw miejskich na grządkach.

zdjęcie główne: instagram.com/ogrodcodzienny

PS

Organizacja Porozumienie dla Pragi zainicjowała świetną, prośrodowiskową akcję pod hasłem #ZaadoptujDonicę”. W jej ramach mieszkańcy Warszawy dają drugie życie opuszczonym, miejskim donicom.

PS2

Z okazji tegorocznego ogólnopolskiego dnia pszczoły, który obchodziliśmy 8 sierpnia br., przy niektórych poznańskich przystankach pojawiły się sadzonki lawendy i wrzosu. W ten sposób władze miasta zachęcały mieszkańców do sadzenia roślin, które są bardzo przyjazne tym owadom.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij