Wege Park powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego i jego głównym założeniem jest edukacja i integracja mieszkańców Wilanowa. Skwer ma powierzchnię ok. 3000 m2 i znaleźć go można przy ul. Rzodkiewki.
Przestrzeń Wege Parku zagospodarowana jest w większości roślinami jadalnymi, krzewami i elementami małej architektury. Dodatkową atrakcją są tutaj urządzenia do ćwiczeń wykonane z drewna jodłowego.
Zobacz również
Co istotne, jesienią na terenie miejskiego skweru posadzonych zostanie 27 drzew, takich jak leszczyna, głóg, orzech włoski, jabłoń, wiśnia, śliwa.
Ciekawą rzeczą jest również fakt, że mieszkańcy Wilanowa, którzy nie mają własnego ogródka, mogą sami sadzić w parku własne warzywa, owoce czy też zioła, przyczyniając się tym samym do zazieleniania miasta.
#PolecajkiNM cz. 28: Kreatywność w biznesie, różne twarze polskiego gracza, historia firmy Atlas
W niedalekiej przyszłości w Wege Parku mają być też prowadzone warsztaty edukacyjne dotyczące miejskiego ogrodnictwa, m.in. wykorzystywania roślin jadalnych oraz ich uprawy, zasad ogrodnictwa, a także wykorzystywania wody deszczowej.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
zdjęcia: facebook.com/warszawa
PS
W dwóch lokalizacjach w Gdańsku – przy ulicy Grobla IV i Za Murami – pojawiło się kilkanaście skrzyń z wieloma kompozycjami ziół, takich jak m.in. bazylia kulinarna, lubczyk czy koper. Inicjatywa jest częścią projektu edukacyjnego Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
PS2
Organizacja Porozumienie dla Pragi zainicjowała świetną, prośrodowiskową akcję pod hasłem #ZaadoptujDonicę”. W jej ramach mieszkańcy Warszawy dają drugie życie opuszczonym, miejskim donicom.
PS3
Z okazji tegorocznego ogólnopolskiego dnia pszczoły, który obchodziliśmy 8 sierpnia br., przy niektórych poznańskich przystankach pojawiły się sadzonki lawendy i wrzosu. W ten sposób władze miasta zachęcały mieszkańców do sadzenia roślin, które są bardzo przyjazne tym owadom.