Polska wódka nie będzie podrabiana w Chinach

Polska wódka nie będzie podrabiana w Chinach

UE i Chiny niedawno podpisały umowę o ochronie 100 europejskich oznaczeń geograficznych i 100 chińskich oznaczeń przed podrabianiem i przywłaszczaniem praw. Wśród stu produktów znalazła się polska wódka.

Unia Europejska i Chiny podpisały umowę, na mocy której 100 europejskich oznaczeń geograficznych, takich jak m.in. Cava, Champagne, Irish whisky, Ouzo, Porto i Prosciutto di Parma, będzie chronionych w Chinach. Wśród tych produktów znajduje się również polska wódka, co oznacza, że nie będzie ona już więcej podrabiana w tym rejonie.  

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jak poinformowała Komisja Europejska, w UE będą chronione natomiast takie chińskie produkty, jak m.in. Pixian Dou Ban (pasta fasolowa Pixian), Anji Bai Cha (biała herbata Anji), Panjin Da Mi (ryż Panjin) oraz Anqiu Da Jiang (imbir Anqiu). 

Tuż po uzyskaniu zgody Parlamentu Europejskiego umowa zostanie oficjalnie przyjęta przez Radę i wejdzie w życie na początku 2021 roku. Co ciekawe, w ciągu następnych czterech lat trwania umowy, jej zakres zastosowania rozszerzy się na dalsze 175 oznaczeń geograficznych z obu stron – będą one jednak musiały przejść taką samą procedurę zatwierdzenia, co 100 nazw, które już są objęte umową. 

Polska wódka jest jedynym polskim produktem, który znalazł się na liście europejskich oznaczeń geograficznych chronionych w Chinach.  

PS

Spośród haseł w Wikipedii „wódka” jest najlepszym hasłem związanym z Polską – zdecydowało jury konkursu Wolna Polska-Wolna Wiedza. Wikipedyści mieli za zadanie rozbudowywać hasła z tzw. Kanonu Polskiej Wikipedii.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij