Jedno głosowanie – milion miejsc pracy. Apel branży turystycznej oraz Przemysłu Spotkań do Kancelarii Rady Ministrów oraz Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Jedno głosowanie – milion miejsc pracy. Apel branży turystycznej oraz Przemysłu Spotkań do Kancelarii Rady Ministrów oraz Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej

Poniżej przedstawiamy apel Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń (Tugether) reprezentującej Polską Turystykę oraz Przemysł Spotkań do do Kancelarii Rady Ministrów oraz Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej o przyjęcie poprawek do tzw. ustawy. „mikrotarczą dla turystyki i przemysłu spotkań.

Senat zakończył pracę nad tzw. „mikrotarczą dla turystyki i przemysłu spotkań”. Liczymy, że projekt ustawy trafi bez zwłoki do Sejmu. Nasz Przemysł na pomoc dłużej czekać już nie może.  

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Kryzys wywołany koronawirusem szczególnie mocno dotyka przedsiębiorstw z obszarów turystyki przyjazdowej, turystyki szkolnej, turystyki biznesowej, agencji eventowych, firm przemysłu targowego, firm techniki scenicznej. Firmy te w związku z zatrzymanym popytem stoją przed dramatyczną decyzją zamknięcia działalności. Sama turystyka przyjazdowa (PKD 79.12 Z.) według GUS wygenerowała w 2019 r 70 mld PLN. Środki te pozostały w Polsce. Spotkania sektora MICE, za które odpowiadają m.in. firmy eventowe (PKD 73.11 Z) oraz targowe, wycenione zostały w raporcie Polands Events Impact 2019 na 35 mld PLN. Firmy te wpływają na zatrudnienie 1 mln osób w Przemyśle Spotkań i Turystyce.

Z zadowoleniem przyjmujemy fakt że za sejmowym projektem ustawy i poprawkami wprowadzonymi przez Senat głosowało 430 posłów i 95 senatorów. Dziękujemy Ministerstwu Rozwoju, Posłom i Senatorom za zaangażowanie w pracę. 

Fundamentalne dla skuteczności pomocy jest przyjęcie przez Sejm jednej kluczowej poprawki wprowadzonej przez Senat.

Poparcie jednej poprawki zdecyduje o przyszłości polskiej turystyki i sektora wydarzeń: turystyki przyjazdowej, targów, konferencji, kongresów, targów, organizatorów wycieczek szkolnych i turystyki religijnej. Uratuje milion ludzi pracujących w tych sektorach przed bezrobociem. Zadecyduje o rezerwacjach w hotelach miejskich, zatrudnieniu przewodników, kierowców autokarów, istnieniu lokalnych organizatorów turystyki. Umożliwi dalsze funkcjonowanie firm współorganizującym: Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, Szczyt NATO w Warszawie, targi Polagra czy Verva Street Racing.

Poparcie jednej poprawki jest warte 100 mld w gospodarce!

Polska turystyka i przemysł spotkań są naczyniami połączonymi. Podmioty na tym rynku przetrwają jeśli pomoc będzie adresowana równocześnie do różnych potrzebujących gałęzi tego przemysłu. Poniższa poprawka jest niezbędna dla przetrwania wielu przedsiębiorstw i utrzymaniu zatrudnienia.

druk nr 193 uch

29) w art. 1 w pkt 11, w ust. 8:

a) po wyrazach „49.39.Z,” dodaje się wyrazy „52.29.C,”,

b) po wyrazach „55.10.Z,” dodaje się wyrazy „55.30.Z, 73.11.Z,”,

c) po wyrazach „79.11.A,” dodaje się wyrazy „79.11.B, 79.12.Z,”;

Działamy solidarnie proponując skierowanie pomocy do najbardziej dotkniętych. Popieramy przesunięcie pomocy na lipiec aby trafiła celnie i skutecznie do przedsiębiorstw w przestoju. Z tego powodu wspieramy 75% kryterium spadku dochodu. Te czynniki mocno obniżają wielkość pomocy w stosunku do podawanych publicznie szacunków. 

Głosujcie Państwo za turystyką przyjazdową, organizacją targów, organizacją konferencji i kongresów, turystyką szkolną, religijną. Do dziś Ci, w zdecydowanej większości polscy przedsiębiorcy, pozostają bez sektorowego wsparcia. Firmy te generowały w 2019 r. ponad 100 mld PLN. Jeśli nie pozwolicie im upaść, podobne środki będą generować w przyszłości. 

 • Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel – SOIT
 • Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR
 • Klub Agencji Eventowych SAR
 • Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce - SKKP
 • Polska Izba Przemysłu Targowego - PIPT
 • Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Artystycznych i Rozrywkowych - SOIAR
 • Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego - IGHP
 • Polska Izba Techniki Estradowej - PITE
 • Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Infrastruktury Sportu i Rekreacji – IAKS Polska
 • Zrzeszenie Agentów IATA w Polsce
 • Stowarzyszenie Organizatorów Turystyki Biznesowej - SITE Poland 
 • Stowarzyszenie Branży Eventowej - SBE
 • Harmony Polish Hotels
 • Polskie Stowarzyszenie Przewoźników Autokarowych - PSPA  
 • Izba Gospodarcza Menedżerów Artystów Polskich - IGMAP
 • Fundacja FOH
 • Future for MICE
 • Meeting Professional International Poland Chapter - MPI

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij