#10za10 – Janina Bąk, Maciej Musiałowski i Natalia Szroeder zachęcają do zostania potencjalnym dawcą szpiku w nowej kampanii Fundacji DKMS

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
#10za10 – Janina Bąk, Maciej Musiałowski i Natalia Szroeder zachęcają do zostania potencjalnym dawcą szpiku w nowej kampanii Fundacji DKMS

Od 21 do 30 września, czyli dokładnie przez 10 dni, będzie trwać wyzwanie #10za10 zainicjowane przez Fundację DKMS. W kampanię, która ma na celu zwiększenie liczby osób zarejestrowanych w bazie potencjalnych dawców szpiku, zaangażowali się m.in. Maciej Musiałowski, Janina Bąk oraz Natalia Szroeder.

Każdego roku z bazy potencjalnych Dawców szpiku Fundacji DKMS wykluczanych jest, z powodów niezależnych od nich, 10 000 zarejestrowanych osób. Powody wykluczenia z bazy to m.in. zmiana stanu zdrowia, wyjazd za granicę lub osiągnięcie maksymalnego wieku pozwalającego na zostanie Dawcą szpiku. Każda z tych osób to stracona szansa na wyleczenie dla chorych na nowotwory krwi.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Chcemy zapełnić tę lukę i w ciągu 10 dni zachęcić 10 000 osób do zarejestrowania się w naszej bazie. Każda rejestracja jest ważna, bo każdy może uratować komuś życie. Na świecie co 27 sekund, a w Polsce co 40 minut jedna osoba dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi. Często jedyną szansą na wyleczenie jest właśnie przeszczepienie komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. A nie jest łatwo go znaleźć. Na całym świecie jest ponad 37 milionów potencjalnych Dawców szpiku, ale nadal nie wszyscy Pacjenci znajdują swojego „bliźniaka genetycznego” – mówi Marlena Dudzic z Fundacji DKMS.

W akcji bierze udział sześciu influencerów ze świata filmu, muzyki i social mediów. Do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku zachęcać będą Natalia Szroeder @natalia_szroeder, Janina Bąk @janina.daily, Michalina Grzesiak @krystynoniedenerwujmatki, Adam Fidusiewicz @adamfido, Maciej Musiałowski @musialowskimaciej i Nikodem Rozbicki @nikodamn.

– Działając w Internecie, widzimy, że czasem wystarczy dosłownie chwila, by zmobilizować ludzi do działania. A te kilka minut to właśnie tyle, ile trwa proces rejestracji w bazie potencjalnych Dawców szpiku. Dla nas kilka minut, dla kogoś całe życie – mówi Michalina Grzesiak, działaczka społeczna i autorka bloga „Krystyno, nie denerwuj matki”.

Kampania ma również na celu zwiększyć świadomość na temat tego, kto może zostać potencjalnym dawcą szpiku, jakie są metody pobrania komórek macierzystych, a także, jak wygląda przeszczepienie szpiku. 

– Zależy nam również na tym, by zwalczyć mity na temat samego pobrania komórek macierzystych, który często kojarzony jest z niezwykle inwazyjnym i bolesnym zabiegiem. A tak nie jest! Dlatego w trakcie wyzwania zaplanowaliśmy również spotkanie z naszym ekspertem, który bardzo szczegółowo wyjaśni cały proces dawstwa – dodaje Marlena Dudzic z Fundacji DKMS.

Za przygotowanie kampanii odpowiada Monday Agencja Komunikacji.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij