Tatuum i Fundacja Itaka we wspólnej akcji walczą z depresją

Tatuum i Fundacja Itaka we wspólnej akcji walczą z depresją

Marka Tatuum połączyła siły z Fundacją Itaka, by wspólnie walczyć z depresją w ramach akcji „Stop Depresji”. Celem współpracy jest wsparcie Antydepresyjnego Telefonu Zaufania.

Pandemia koronawirusa i wprowadzony przez nią lockdown spowodował, że życie wielu z nas zostało do góry nogami. Konieczność długotrwałego przebywania w odosobnieniu i zmiana dotychczasowego stylu życia spowodowała duży wzrost stanów depresyjnych. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W związku z tym Fundacja Itaka i marka Tatuum połączyły siły, by wesprzeć Antydepresyjny Telefon Zaufania, z którego mogą korzystać osoby poszukujące pomocy. Jednocześnie, celem współpracy jest nagłośnienie problemu depresji i dotarcie do tych, którzy z depresją się zmagają, lecz nie wiedzą, gdzie szukać pomocy. 

W ramach akcji powstała kolekcja koszulek z bawełny organicznej, stworzona we współpracy z ilustratorką Nadia Kubczak, która ma bardzo osobiste podejście do tematu depresji. Każdy t-shirt kosztuje niecałe 70 złotych, zaś cały dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczamy na finansowanie konsultacji z psychologami i psychiatrami w Antydepresyjnym Telefonie Zaufania. 

Koszulki znaleźć można na tej stronie.

PS 

15 minut – tyle wystarczy poświęcić, aby obejrzeć wzruszający i prawdziwy materiał „Znikające dzieci”, który powinien zobaczyć każdy, nie tylko rodzic czy młody człowiek. Film przedstawia problem nastoletniej depresji, jej przyczyn – często związanych z atmosferą w domu – oraz tego, jak odbierana jest przez rówieśników.

PS2

Organizacja medyczna One Medical zaprosiła do współpracy znanych kompozytorów piosenek, którzy korzystając z ponad 200 anonimowych, depresyjnych postów stworzyli tekst do utworu promującego zdrowie psychiczne.

PS3

Brytyjska edycja magazynu Rolling Stone postanowiła rozpocząć walkę z depresją wśród młodych ludzi. W ramach kampanii stworzono specjalny algorytm, który ma za zadanie wyszukiwać w postach na Twitterze przejawów depresji.

PS4

Nikt nie lubi niezręcznej ciszy. W rzeczywistości zwykle staramy się tego uniknąć. Czasami jednak niezręczna cisza może być dobrym momentem na rozmowę z przyjacielem na temat jego zdrowia psychicznego.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij