Pantone wprowadza kolor o nazwie „okres” i zwraca uwagę na problem tabuizacji miesiączki

Pantone wprowadza kolor o nazwie „okres” i zwraca uwagę na problem tabuizacji miesiączki

Pantone nawiązało współpracę ze szwedzką marką Intimina i ogłosiło wprowadzenie nowego koloru, który nosi nazwę „okres”. W ramach wspólnej inicjatywy obie firmy zwracają uwagę na problem tabuizacji miesiączki.

„Żyjemy w XXI wieku, ale nasze postawy wobec miesiączki są od dawna przestarzałe i stale utrwalane przez stereotypy, które sprawiają, że kojarzy się ona z czymś wstydliwym” – powiedzieli przedstawiciele firmy Pantone w oficjalnym oświadczeniu, zapowiadającym wprowadzenie koloru o nazwie „Period”, który ma symbolizować krew menstruacyjną.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jednocześnie światowy specjalista w zakresie kolorów nawiązał współpracę ze szwedzką marką Intimina – producentem m.in. kubeczków menstruacyjnych. W ramach wspólnej inicjatywy obie firmy chcą walczyć z problemem tabuizacji miesiączki i zapraszają społeczeństwo do otwartej rozmowy. „Już czas, żeby okres przestał być postrzegany jako prywatna sprawa albo negatywne doświadczenie” – powiedzieli przedstawiciele marki Intimina. 

Ponadto, w ramach wspólnej kampanii marka Intimina przekazała 8 tys. zł na rzecz organizacji charytatywnej ActionAid, która wspiera dziewczęta i kobiety żyjące w ubóstwie. 

PS

Miesiączka była, jest i jeszcze przez jakiś czas będzie tematem tabu. Marka Bodyform, sprzedająca podpaski, tampony i wkładki higieniczne w Wielkiej Brytanii próbuje zmienić podejście do problemu. 

PS2

Dom z biżuterią Fine Hearts on Fire i Jade Trau, wraz ze słynną aktorką Amber Rose, stworzyły bardzo unikatową biżuterie przeznaczoną do przechowywania tamponów, które w wielu państwach na świecie podlegają opodatkowaniu. Kampania podkreśla, że dla wielu kobiet miesiączka jest luksusem.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij