Facebook wprowadza nowe narzędzia dla administratorów grup

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Facebook wprowadza nowe narzędzia dla administratorów grup

Podczas konferencji Facebook Communities Summit, Facebook przedstawił najnowsze aktualizacje produktów i zasobów edukacyjnych dla administratorów grup i liderów społeczności.

Bezpieczeństwo społeczności i zrzeszonych w nich osób jest dla Facebooka priorytetem. Dlatego niedawno firma wprowadziła zmiany, które mają ograniczyć szkodliwe treści i dezinformację, a teraz przedstawia najnowsze narzędzia i programy, które ułatwią społecznościom nawiązywanie kontaktów.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Więcej narzędzi dla administratorów grup 

Administratorzy pełnią kluczową rolę w każdej grupie, niezależnie od tego, czy jest ona publiczna, czy prywatna. W tworzeniu i prowadzeniu społeczności na Facebooku na całym świecie aktywnie uczestniczy 70 mln ludzi. Nowe narzędzia pomogą im zarządzać grupami w bardziej efektywny sposób. 

  • Asystent administratora: możliwość ustawienia reguł, które pomogą moderować posty w grupie. Dla przykładu: opcja odrzucania postów zawierających pewne słowa kluczowe lub posty osób, które od dawna nie były aktywne w grupie, albo których posty były zgłaszane w przeszłości. 
  • Nowe tematy: opcja porządkowania treści według tematów za pomocą hasztagów oraz przypięcia wybranego tematu. 
  • Materiały powiązane z marką w grupach publicznych: Menedżer współpracy z markami pozwalający administratorom grup publicznych nawiązywać kontakt i podejmować współpracę z firmami, które chcą promować swoje produkty i usługi.
  • Certyfikacja w zakresie zarządzania społecznością: kurs online dla administratorów na temat rozwijania społeczności, obejmującym ustalony program nauczania i egzamin.

Nowe sposoby aktywizowania członków społeczności 

Facebook wprowadza także nowe funkcje w obrębie grup, które pomogą administratorom  zachęcać członków społeczności do dyskusji.

  • Czaty: możliwość otwierania konwersacji w grupie i dołączania do nich w czasie rzeczywistym.
  • Nowy format posta: nowy typ współtworzonego posta, w którym można udostępnić zdjęcia na określony temat i przeglądać odpowiedzi użytkowników.  
  • Pytania i odpowiedzi: funkcja dla administratorów, pozwalająca im organizować sesje pytań i odpowiedzi w formie postów tekstowych, w których członkowie społeczności mogą łatwo uczestniczyć.
  • Dostosowanie profilu w grupach: funkcja umożliwiająca dopasowanie wyglądu swojego profilu do różnych grup, przez ustawienie niestandardowego zdjęcia profilowego i udostępnienia informacji istotnych dla danej społeczności.

Wyszukiwanie konwersacji w grupach publicznych i dołączanie do nich

Oprócz wprowadzenia usprawnień dla administratorów, Facebook ułatwi również wyszukiwanie konwersacji w grupach publicznych i umożliwi czytanie i komentowanie zamieszczonych w nich postów, bez konieczności dołączania do grupy. W ten sposób odkrywanie nowych społeczności na Facebooku stanie się jeszcze prostsze.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij