Transformacja w kierunku Gospodarki Obiegu Zamkniętego – co nas czeka?

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Transformacja w kierunku Gospodarki Obiegu Zamkniętego – co nas czeka?

Co jest potrzebne, aby przyspieszyć transformację obecnego, bardzo niedoskonałego linearnego modelu gospodarki? Na to pytanie eksperci z całej Europy postarają się odpowiedzieć podczas trzeciej edycji Mazovia Circular Congress – międzynarodowej konferencji organizowanej w ramach Circular Week 2020.

Kulminacyjnym punktem Tygodnia Gospodarki Cyrkularnej (Circular Week) 16 października b.r., będzie międzynarodowa konferencja Mazovia Circular Congress. Jest to jedna z największych i najbardziej prestiżowych konferencji w Polsce na temat gospodarki cyrkularnej, skierowana do przedstawicieli administracji publicznej, samorządów terytorialnych, przedsiębiorstw, menedżerów zajmujących się tematyką zrównoważonego rozwoju i CSR, start-upów oraz mediów. W tym roku udało się zebrać światowej sławy ekspertów i praktyków z całej Europy.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Gospodarka cyrkularna nie jest celem samym w sobie – to podróż i każdy kraj musi wybrać swoją własną drogę. Aby pokazać różne podejścia i rozwiązania oraz wymienić się doświadczeniami, do udziału w Kongresie włączyło się aż siedem Ambasad – Ambasada Austrii, Finlandii, Holandii, Kanady, Norwegii, Szwajcarii i Szwecji. Podczas wydarzenia porozmawiamy o tym, jak zaprojektować skuteczny system gospodarowania odpadami oraz jak powinny wyglądać zrównoważone miasta, a praktycy biznesu z firm takich jak IKEA, Danone, Grupa Żywiec czy Tetra Pak opowiedzą, w jaki sposób przedsiębiorstwa mogą budować cyrkularne łańcuchy wartości. 

Kongres otworzy jedyny w swoim rodzaju panel wysokiego szczebla z udziałem siedmiu Ambasadorów –  Dr. Wernera Almhofera – Ambasadora Republiki Austrii w Polsce, Daphne Bergsma – Ambasador Królestwa Niderlandów w Polsce, Jürg Burri – Ambasadora Szwajcarii w Polsce, Andersa Eide – Ambasadora Królestwa Norwegii w Polsce, Stefana Gullgrena – Ambasadora Królestwa Szwecji w Polsce, Juha Ottmana – Ambasadora Finlandii w Polsce, Leslie Scanlon – Ambasador Kanady w Polsce. 

Podczas panelu Ambasadorzy porozmawiają o tym, na jakiej pozycji na liście priorytetów politycznych znajduje się gospodarka obiegu zamkniętego oraz o tym, jak wygląda implementacja założeń Green Deal i Circular Economy Package w Polsce i innych krajach europejskich. W panelu swój udział zapowiedzieli także przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju. 

Wszystkich zainteresowanych dziennikarzy zapraszamy do studia Digital Beast przy ul. Bobrowieckiej 1A w Warszawie (skąd odbywać się będzie transmisja online Kongresu) na godz. 10.00 (zaraz po panelu Ambasadorów) na briefing prasowy oraz indywidualne wywiady z zaproszonymi gości. 

Szczegółową agendę Mazovia Circular Congress można znaleźć pod adresem. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij