Beeloved: Sztuka na ratunek pszczołom

Beeloved: Sztuka na ratunek pszczołom

Beeloved to nowa inicjatywa, której celem jest zwiększenie świadomości wśród społeczeństwa na temat problemu masowego wymierania pszczół – w jej ramach za pomocą sztuki, pomysłodawcy zachęcają do ratowania tych owadów.

Czy sztuka może ocalić świat? Nie, ale poprzez sztukę można pomóc tym, którzy chronią go na co dzień. Ponad 30% spożywanej przez nas żywności zawdzięczamy pszczołom. Tymczasem poprzez stosowanie pestycydów na szeroką skalę i niszczenie naturalnych siedlisk, pszczoły po prostu giną.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W odpowiedzi na ten problem powstała inicjatywa Beeloved, której celem jest szerzenie świadomości wśród społeczeństwa na temat masowego wymierania pszczół, a także zachęcenie wszystkich do ratowania tych owadów za pomocą sztuki.

W ramach akcji trzy utalentowane artystki – Mary Zaleska, Joanna Wójtowicz oraz Marina Raietska – stworzyły limitowany zestaw plakatów. Każda z ilustratorek na swój własny sposób zobrazowała problem wymierania pszczół, a także rolę człowieka, by te owady ocalić.

Pomysłodawcy akcji zachęcają do ratowania pszczół poprzez zakup wspomnianych plakatów lub słoika miodu z limitowanej edycji od Pasieki Rodziny Sadowskich. Zyski ze sprzedaży produktów zostaną przekazane na konto Fundacji Akademia Pszczelarstwa i Zrównoważonego Rozwoju. Więcej informacji znajduje się na stronie.

Za stworzenie kampanii odpowiada agencja ilustratorska HOP-HOP.

PS

Marka Carrefour ruszyła z nową inicjatywą pod hasłem „Let it bee”, w ramach której przekazuje na rzecz ochrony pszczół część pieniędzy pochodzących ze sprzedaży limitowanej edycji zeszytów, wykonanych w 100% z recyklingu.

PS2

Z okazji tegorocznego ogólnopolskiego dnia pszczoły, który obchodziliśmy 8 sierpnia br., przy niektórych poznańskich przystankach pojawiły się sadzonki lawendy i wrzosu. W ten sposób władze miasta zachęcają mieszkańców do sadzenia roślin, które są bardzo przyjazne tym owadom.

PS3

Organizacja Porozumienie dla Pragi zainicjowała świetną, prośrodowiskową akcję pod hasłem #ZaadoptujDonicę”. W jej ramach mieszkańcy Warszawy dają drugie życie opuszczonym, miejskim donicom.

PS4

Z okazji tegorocznego Światowego Dnia Pszczoły studio projektowe SPACE10 należące do sieci IKEA udostępniło specjalną instrukcję, dzięki której w prosty sposób zbudujemy nasz własny domek dla tych owadów.

PS5

Takiej influencerki jeszcze nie było – pszczoła o imieniu B. za pomocą konta na Instagramie zwraca uwagę na problem wymierania pszczelich rodzin.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij