Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Dowiedz się, jakie narzędzia pomogą Ci w rozwinięciu strategii sprzedażowej – od tworzenia contentu, aż po moderację – i jakie procesy można zautomatyzować.

WEŹ UDZIAŁ

W Japonii stworzono torebkę, którą mogą jeść jelenie – jest ona odpowiedzią na plastikowe odpady, które zostawiają turyści

W Japonii stworzono torebkę, którą mogą jeść jelenie – jest ona odpowiedzią na plastikowe odpady, które zostawiają turyści
W japońskim parku znajdującym się w mieście Nara największym zagrożeniem dla tamtejszych zwierząt są plastikowe odpady, które pozostawiają po sobie osoby odwiedzające obiekt. By temu przeciwdziałać, stworzono specjalne opakowanie, które jelenie mogą bezpiecznie zjeść.
O autorze
1 min czytania 2020-10-21

Parki narodowe to często główne atrakcje różnych miast z całego świata. Niestety często osoby odwiedzające te obiekty zostawiają po swego rodzaju „ślady” – mowa tutaj dokładnie o śmieciach, takich jak plastikowe opakowania po przekąskach czy butelkach po wodzie. 

Niedawno ciekawe rozwiązanie na walkę z odpadami w parkach znalazły władze Tajlandzkiego Parku Narodowego – postanowiły bowiem odsyłać turystom wszystkie pozostawione przez nich śmieci. 

Jeszcze inne, niemniej kreatywne rozwiązanie zastosowano teraz w japońskim parku znajdującym się w mieście Nara. Główną atrakcją tamtejszego obiektu są bowiem jelenie, które swobodnie spacerują sobie wśród osób odwiedzających park. Niestety do ich żołądków trafiają wszelkie śmieci, które pozostawiają po sobie turyści – w zeszłym roku służby weterynaryjne informowały o dziewięciu jeleniach z parku w Narze, które zmarły po połknięciu plastikowych opakowań.

W odpowiedzi na ten problem kilka lokalnych firm postanowiło stworzyć torebkę przyjazną jelenią. Jest ona bowiem wykonana z pulpy pochodzącej z recyklingu opakowań mleka i otrębów ryżowych – dzięki zastosowaniu tych składników zwierzęta mogą je bezpiecznie jeść. Opakowania łatwiej też rozpuszczają się w wodzie i są mniej trwałe niż zwykły papier. Zostały również przebadane przez Japan Food Research Laboratories, które stwierdziło, że torebki są zdatne do spożycia.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Torebki już trafiły do kilku lokalnych sklepów, banków, aptek, a także punktów turystycznych. Ich twórcy chcą by w niedalekiej przyszłości opakowania dostępne były w całym mieście na szeroką skalę i pomogły promować gospodarkę Nary.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Plastikowa butelka obrośnięta skorupiakami, fragment rybackiej sieci, sflaczałe baloniki z tasiemką, zastygła pianka poliuretanowa – każdy śmieć zebrany na plaży może stać się dziełem sztuki. Najciekawsze śmieciowe „skarby Bałtyku” pokazywała wystawa towarzysząca akcji Bałtycka Odyseja.

PS2

W ubiegłym roku Karkonoski Park Narodowy zaprezentował ciekawą inicjatywę pod hasłem „Czyste Karkonosze”, w ramach której zachęcał do wzięcia udziału w akcji sprzątania Karkonoszy, by powstrzymać inwazję śmieci.