Polacy śledzeni jak w Chinach i Rosji? Vispec rusza z kampanią „Widziani24”

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Polacy śledzeni jak w Chinach i Rosji? Vispec rusza z kampanią „Widziani24”

Kontrolowanie polskiego społeczeństwa może być rzeczywistością. Istnieją już narzędzia, które na to pozwalają. Przykładowe scenariusze detekcji twarzy i zachowań przedstawia firma Vispec w kampanii „Widziani24”, przekonując, że lepiej wykorzystać tę technologię do celów edukacyjnych i biznesowych.

Obywatele często zastanawiają się jak bardzo technologia umożliwia obserwowanie naszej codzienności. W dobie pandemii dodatkowo zadajemy sobie pytania, jak można weryfikować stosowanie się do nowych zakazów.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Weryfikacja jest możliwa dzięki odpowiedniemu sprzętowi i algorytmom sztucznej inteligencji. Detekcja obiektów, osób, rejestracji samochodowych, czy zliczanie pieszych – to kilka przykładów możliwości technologicznych.

Tylko jak możemy się uchronić przed takimi scenariuszami? Pokazując, że takie coś jest naprawdę możliwe. Właśnie dlatego powstała akcja #widziani24. Dystrybutor kamer i platformy do sztucznej inteligencji z Poznania - Vispec, zdecydował się w niestandardowy sposób pokazać, jak możemy być śledzeni.

Na fanpage’u akcji (www.facebook.com/widziani24/) pojawiły się materiały przedstawiające użycie kamer i przykłady identyfikacji obiektów, czyli polskich obywateli. Mają one wizualizować, jak technologia, niewłaściwie stosowana, może naruszać prywatność i budzić kontrowersje. Dlatego na stronie organizatora projektu, pojawiły się zdjęcia przedstawiające możliwą identyfikację noszenia masek lub nie.

– Nasze rozwiązanie od początku było niestandardowe, dlatego chcemy je promować równie oryginalnie, pokazując możliwości technologii. Chcemy w ten sposób powiedzieć, że niektóre rozwiązania powinny być używane jedynie do celów edukacyjnych czy biznesowych, bo tam mogą przynieść największą wartość’ Bartłomiej Janowski, współzałożyciel Vispec.

Żeby zapoznać się z możliwościami monitoringu przestrzeni i analizy naszych zachowań warto odwiedzić stronę widziani24.pl, która dokładnie wyjaśnia jak działają kamery.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij