Bacardi wprowadzi butelkę, która będzie nadawała się do kompostowania

Bacardi wprowadzi butelkę, która będzie nadawała się do kompostowania

Popularna marka alkoholi Bacardi ogłosiła wprowadzenie do 2023 roku butelek nadających się do kompostowania. Jest to element proekologicznej strategii firmy, która ma na celu walkę z plastikiem.

Najpierw był Carlsberg ze swoją „papierową” butelkę na piwo, później Johnnie Walker ogłosił wprowadzenie do sprzedaży whisky w ekologicznym opakowaniu, a teraz przyszedł czas na markę Bacardi. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Przedstawiciele firmy ogłosili bowiem wprowadzenie biodegradowalnej butelki, która pozwoli ograniczyć nawet 3000 ton plastiku. Nowe opakowanie nadające się do kompostowania ma pojawić się na rynku do 2023 roku i jest częścią globalnej strategii marki, mającej na celu ograniczenie, a nawet całkowite uwolnienie się od plastiku.

Biodegradowalna butelka, która jest efektem współpracy z firmą biotechnologiczną Danimer Scientific, jest wykonana z Nodax PHA, czyli w 100% kompostowalnego biopolimeru. Materiał ten tworzony jest z naturalnych olejów z nasion i rozkłada się w ciągu 18 miesięcy w kompoście, glebie, wodzie słodkiej lub wodzie morskiej. Jest to istotna kwestia, biorąc pod uwagę, że opakowania wykonane z tworzyw sztucznych na bazie ropy naftowej rozkładają się nawet kilkaset lat.

PS

W ramach swojej globalnej inicjatywy „Świat Bez Odpadów” koncern Coca-Cola zaprezentował prototyp papierowej butelki stworzonej we współpracy z duńskim startupem Paboco Pioneer. Tak zwana PlantBottle w 30% wytworzona jest z surowców pochodzenia roślinnego, a w 100% nadaje się do recyklingu.

PS2

We wrześniu 2018 roku Grupa Carlsberg wprowadziła rozwiązanie Snap Pack, które zastąpi folię używaną do owijania wielopaków piwa. 

PS3

Zamiast wykorzystywać biodegradowalne opakowania do sześciopaków piwa, Corona poszła o krok dalej i postanowiła zaprojektować puszki w taki sposób, by móc je połączyć, nie wykorzystując przy tym dodatkowej folii plastikowej. Rozwiązanie to nosi nazwę Fit Pack i obecnie jest w fazie testowej.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij