Technologia Hybrid TV Sync w kampaniach parentingowych dla marek Nestlé

Technologia Hybrid TV Sync w kampaniach parentingowych dla marek Nestlé

Nadal wiele marek z kategorii parentingu kładzie nacisk na tradycyjne kampanie reklamowe w telewizji. Jednakże nie zawsze sama emisja spotu w TV wystarczy, aby trafić z przekazem do odbiorcy. Jak w takim razie zwiększyć jej skuteczność? Z pomocą przychodzą nowe formaty reklamowe, jak Hybrid TV Sync.

Hybrid.ai jest międzynarodową firmą z obszaru adtech, powstałą w 2011 roku i działającą obecnie na kilku rynkach. Spółka dostarcza nowoczesne rozwiązania mające na celu m.in. wsparcie w prowadzeniu i zarządzaniu kampaniami reklamowymi w wielu kanałach, analizowaniu wyników działań, targetowaniu reklam, czy też zarządzaniu danymi klientów. Hybrid.ai oferuje także innowacyjne autorskie formaty reklamowe, takie jak TV Sync, charakteryzujące się wysoką efektywnością i nowymi możliwościami dotarcia do konsumenta.

Format TV Sync polega na zsynchronizowaniu reklam wyświetlanych w internecie z tymi emitowanymi w telewizji i jest odpowiedzią na powszechne obecnie zjawisko multiscreeningu. Kreacje wyświetlane w sieci mogą być duplikacją lub dopełnieniem przekazu reklamowego z TV. Dzięki wykorzystaniu tego formatu możliwe jest dotarcie do użytkownika z komunikatem jednocześnie na różnych poziomach i zwiększenie jego zaangażowania, co jest istotne szczególnie w przypadku, gdy ucieka on od bloku reklamowego w TV.

W ramach formatu TV Sync możliwe jest dokładne targetowanie reklam w internecie na konkretną grupę odbiorców, analogicznie jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych kampanii programmatic. Więcej na temat tej technologii możesz przeczytać w tym artykule.

– Nasza autorska technologia TV Sync pozwala prowadzić w pełni zautomatyzowane kampanie internetowe, zsynchronizowane z emisją reklam w telewizji. Sprawdza się ona idealnie w praktycznie każdej kategorii, zwiększając zaangażowanie odbiorcy i efektywność prowadzonych działań reklamowych – mówi Adam Iwinski, CEO Poland Hybrid.ai.

Coraz więcej marek sięga po format TV Sync i wykorzystuje go w swoich działaniach. Niedawno do ich grona dołączyły Nestlé i Gerber, jednocześnie udowadniając, że także w kategorii parentingowej przynosi on bardzo dobre efekty. Za działania dla obu brandów odpowiadają agencje UM THRIVE i Reprise, należące do Mediabrands. Od ponad roku współpracują one z Hybrid.ai i wykorzystują w swoich działaniach innowacyjny format TV Sync. Efektem tej współpracy są udane kampanie dla marek z wielu segmentów, w tym kampania „Orange Światłowód Warsaw Boost SuperGeo”, zrealizowana dla klienta drugiej z agencji grupy Mediabrands – Initiative, nagrodzona w konkursie Mixx Awards 2019.

Nestlé NAN OPITPRO

Kampania dla marki Nestlé NAN OPITPRO z wykorzystaniem formatu TV Sync wystartowała we wrześniu br. i skończyła się w połowie listopada, a jej celem była promocja wybranych produktów dla niemowląt z oferty marki. W działaniach postawiono na kanał mobile, a reklamę skierowano przede wszystkim do mam dzieci w wieku niemowlęcym.

Na potrzeby kampanii przygotowano dwie statyczne kreacje. Gdy w telewizji rozpoczynała się emisja spotu marki, wybranym użytkownikom, jednocześnie korzystającym z urządzeń mobilnych, wyświetlona została jedna z dwóch kreacji, po kliknięciu której przechodzili oni na specjalny landing page.

1. linia kreacji:

2. linia kreacji:

Spoty telewizyjne:

Kampania przyniosła średni CTR na poziomie 0,52%.

Kaszki Nestlé

Innowacyjny format TV Sync umożliwia nie tylko kierowanie reklam do dokładnie wyselekcjonowanej grupy odbiorców pod względem behawioralnym, ale również pozwala na zastosowanie geotargetowania. Z rozwiązania tego postanowiła skorzystać marka Nestlé w ramach najnowszej kampanii swoich kaszek, która rozpoczęła się w październiku br. i będzie trwać do grudnia. Działania zostały skierowane do mam dzieci w wieku niemowlęcym, jednakże z uwzględnieniem osób wyłącznie ze średnich i dużych miast.

W ramach kampanii postawiono na kanał mobile, a także wykorzystano kreację wideo. Reklama, wyświetlająca się użytkownikom na urządzeniach mobilnych w trakcie trwania spotu telewizyjnego, była jego duplikacją zawierającą link do strony produktu.

Spot wyświetlany na urządzeniach mobilnych:

Spot telewizyjny:

Do tej pory prowadzone działania przyniosły bardzo dobry efekt, a średni CTR wynosi aż 2,11%.

Gerber „Organic”

Także marka Gerber postanowiła w swoich niedawnych działaniach wykorzystać format TV Sync. Podobnie jak w przypadku kampanii kaszek Nestlé, tutaj również postawiono na kanał mobile i wykorzystanie kreacji w formie wideo, która wyświetlała się użytkownikom urządzeń mobilnych. Grupę targetową również stanowiły mamy niemowląt.

Spot wyświetlany na urządzeniach mobilnych:

Spot telewizyjny:

Kampania została przeprowadzona we wrześniu i październiku br. i miała na celu promocję produktów Gerber „Organic”. Działania przyniosły bardzo wysoki średni wskaźnik CTR na poziomie 2,27%.

– Kampanie z wykorzystaniem formatu wideo TV Sync potrafią wzbudzić zdecydowanie większe zainteresowanie wśród odbiorców, a tym samym podnieść wskaźnik CTR, który jest znacznie wyższy niż w przypadku tradycyjnych działań wideo. Szczególnie widzimy to po niektórych promocjach zrealizowanych dla m.in. Nestlé Polska – mówi Grzegorz Koryciński, mobile specialist w agencji Reprise

Format TV Sync autorstwa Hybrid.ai sprawdza się idealnie w praktycznie każdej kategorii, w tym także parentingowej. Szczególnie teraz, gdy większa liczba odbiorców pozostaje w domach ze względu na pandemię i panujące obostrzenia, a oglądalność telewizji wzrosła, warto postawić na innowacyjne formaty jak TV Sync, które pozwolą skutecznie dotrzeć do odbiorcy i go zaangażować. Więcej na temat tej technologii możecie przeczytać na stronie hybrid.ai.

 

Artykuł powstał we współpracy z Hybrid.ai.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij