Dystopijna moda od Bohema Clothing w obiektywie Karola Grygoruka

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Dystopijna moda od Bohema Clothing w obiektywie Karola Grygoruka

Bohema Clothing znana z pierwszych w Polsce wegańskich butów z roślinnych materiałów takich jak skóra z ananasa, kaktusa czy jabłek dziś wraca z nową kolekcją. W nowym lookbooku zatytułowanym „after midnight before morning” pokazuje projekty osadzone w dystopijnym świecie przyszłości.

Marka Bohema Clothing jest nierozerwalnie związana z takimi wartościami jak tolerancja, poszanowanie środowiska i zwierząt oraz głośne wyrażanie poglądów. Od początku pokazuje nam swoją definicję streetwearu ubraną w wegańskie materiały. Tym bardziej w obecnych niespokojnych czasach marka nie mogła zwyczajnie milczeć. Najnowsza kampania nawiązuje do burzliwej sytuacji na świecie, do buntu, który w ostatnich czasach tak często widzimy na ulicach a jednocześnie odpowiada na oczekiwania, jakie stawiane są dziś modzie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Tworząc nasze kolekcje nieustannie obserwujemy, co dzieje się na świecie. Co nas inspiruje, a co przejmuje czy nawet przeraża. W tej kampanii postanowiliśmy zachęcić do przeciwstawianiu się narzuconym regułom, jeżeli nie są do zaakceptowania, do szukania alternatywy i do zmieniania świata a nawet do buntu, ponieważ wierzymy, że każda jednostka ma ogromną siłę i pełne prawo do manifestowania swoich opinii. A moda od zawsze odzwierciedla nastroje społeczne – mówi projektant Sebastian Szypuła.

W nowej kolekcji Bohema Clothing znalazły się buty z roślinnych materiałów – tym razem również dla mężczyzn, unisexowe nerki noszone na piersi, czy obszerne bluzy z dużymi kapturami. Mocno wyczuwalny jest tu flirt z cyberpunkiem i połączenie futuryzmu ze stylem rebel. Obok masywnych butów na militarnych podeszwach, futurystycznych botków ze srebrnym zamkiem z przodu, marka proponuje również białe sznurowane kozaki w szpic. Obok butów nerki wykonane z nowego wegańskiego materiału - niezwykle trwałego ekologicznego silikonu, bluzy z organicznej bawełny i portfele ze skóry z jabłek. Wszystkie projekty wykonane ręcznie w Polsce.

Do współpracy nad lookbookiem marka zaprosiła Karola Grygoruka, cenionego fotografa dokumentalnego. Wszystko po to, by zachować autentyzm i jak najmocniej odzwierciedlić dystopijny wyraz kampanii, tak bardzo bliski dzisiejszemu światu.

– Wiedzieliśmy, że z Karolem łączy nas nie tylko estetyka, ale też poglądy, dlatego to właśnie z nim chcieliśmy tworzyć tę kampanię. Zależało nam na autentyzmie i czymś więcej niż zwykłej sesji lookbookowej. Ta kolekcja jest dla nas w jakiś sposób przełomowa, dlatego w kampanii postanowiliśmy połączyć nasze wartości ubrane w produkty – mówi Wiola Wiertel współtwórczyni marki.

Część sesji, która powstała w studio, pozwala poczuć inspirację avedonowską fotografią -modelki na jego zdjęciach nie przypominają posągów, to kobiety z krwi i kości, z emocjami wypisanymi na twarzach. Śmiały się, tańczyły, płakały. Zdjęcia Karola Grygoruka w lookbooku Bohemy również skupiają się głównie na bohaterach i pokazują ich autentyczne nastroje, a kolekcja marki ma je wyrażać i podkreślać. Druga część sesji stworzona w postindustrialnej przestrzeni dopełniona mocnym żółtym i czerwonym światłem przywołuje skojarzenie z kulturą cyberpunk. Na fotografiach Grygoruka kolekcja marki podkreśla emocje ludzi i pozwala im je manifestować. To idealnie obrazuje podejście Bohemy do mody, która od lat moda wyraża wartości i nastroje społeczne.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij