YouTube wprowadza format reklam, których nie sposób przegapić – reklamy dźwiękowe

YouTube wprowadza format reklam, których nie sposób przegapić – reklamy dźwiękowe

YouTube poinformował o wprowadzeniu reklam dźwiękowych. Mają one być skierowane do osób słuchających muzyki, podcastów lub innych treści audio.

Muzyka towarzyszy wielu osobom przez znaczną część dnia. W ostatnich czasach coraz większą popularność zdobywają też podcasty, a także liczne audiobooki. Niewątpliwie zauważyli to analitycy YouTube'a – przedstawiciele platformy ogłosili bowiem niedawno, że wprowadzają nowy format reklamowy.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Mowa tutaj o reklamach dźwiękowych. Jak zaznaczono we wpisie na blogu YouTube'a, ponad połowa zalogowanych użytkowników spędza minimum 10 minut dziennie, słuchając muzyki. A jako że w serwisie pojawia się coraz więcej podcastów czy też innych materiałów audio, stworzyło to przestrzeń na wprowadzenie reklam, które będą emitowane użytkownikom podczas słuchania wybranych treści.

Reklama dźwiękowa na YouTubie ma być rzekomo nie dłuższa niż 30 sekund. Może być ona zarówno w formie animacji, jak i statycznym obrazem. Przykłady komunikatów audio można zobaczyć w poniższych filmikach.

Jak zaznaczyli przedstawiciele YouTube'a, tego typu reklamy będą atrakcyjne dla reklamodawców, bo z produkcyjnego punktu widzenia zwyczajnie będą tańsze od reklam wideo. Wszak wystarczy wykorzystać jedynie istniejący już dźwięk, bądź nagrać nowy, bez konieczności dodawania do tego żadnego nagrania wideo.

PS

Przedstawiciele YouTube’a poinformowali, że w tym roku, po raz pierwszy od dziesięciu lat, rezygnują z popularnego zestawienia znanego jako YouTube Rewind. Powodem jest fakt, że 2020 rok jest nie tyle wyjątkowy, co po prostu znacznie inny od ubiegłych lat.

PS2

Kilka dni temu media obiegła informacja, jakoby Facebook miał nieco poluzować ograniczenia, które uprzednio zostały wprowadzone dla reklamodawców – chodzi m.in. o limit dotyczący reklam zawierających ponad 20% tekstu w głównym obrazie. Postanowiliśmy więc zapytać ekspertów, co się w związku z tym faktem może zmienić.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij