Auchan Retail Polska na rzecz dobrostanu zwierząt

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Auchan Retail Polska na rzecz dobrostanu zwierząt

Festiwal karpia polskiego to najnowsza inicjatywa Auchan Retail Polska zorganizowana w okresie przedświątecznym. Akcja, której celem jest promocja tego co dobre, zdrowe i lokalne oraz wsparcie polskich producentów i hodowców, podkreśla również troskę firmy o środowisko i dobrostan zwierząt.

– W kulturze i kuchni polskiej karp ma wyjątkowe znaczenie. Trudno wyobrazić sobie wigilijny stół bez tej niezwykłej ryby. Jednocześnie polscy konsumenci zwracają coraz większą uwagę na pochodzenie i sposób wytwarzania żywności, są także coraz bardziej uwrażliwieni na problem poszanowania środowiska i dobrostanu zwierząt. Mając na uwadze świadomość i wrażliwość klientów, w 2019 r. Auchan Polska zaprzestało sprzedaży żywego karpia w swoich sklepach. Takie rozwiązanie wypracowane zostało we współpracy z hodowcami karpia zaopatrującymi nasze sklepy. W tym samym roku pierwsze dwa gospodarstwa uzyskały certyfikat PEWNI DOBREGO. Kupując ryby oznaczone marką PEWNI DOBREGO klienci mogą mieć pewność, że w procesie hodowli ryb, kwestie te są rygorystycznie przestrzegane. Produkty marki PEWNI DOBREGO powstające w ramach odpowiedzialnej, partnerskiej współpracy z lokalnymi dostawcami, to również gwarancja najwyższej jakości i smaku. Jesteśmy przekonani, że klienci docenią niezwykłe atrybuty karpia dostępnego w naszej sieci – mówi Radosław Dac dyrektor Produktów w Auchan Retail Polska.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W sklepach Auchan klienci mogą kupić karpia całego lub patroszonego, filet lub płat ze skórą, filet bez skóry plastry (dzwonka) lub tuszki. Wyjątkowy smak zawdzięczają hodowli przyjaznej dla człowieka i środowiska, w 3-letnim cyklu, bez stosowania antybiotyków. Warto podkreślić, że ryby te są wcześniej w profesjonalny sposób usypiane w certyfikowanym zakładzie przetwórczym, gdzie miały wylęg i rosły z zachowaniem dobrostanu zwierząt.

Auchan tworzy unikatową ofertę dopasowaną do różnorodnych smaków, potrzeb i oczekiwań konsumentów. Marka PEWNI DOBREGO oferuje obecnie ponad 120 produktów pochodzących od polskich, regionalnych producentów i hodowców, w tym m.in.: łosoś jurajski i pstrąg jurajski, kurczak “z grzędy” wolno rosnący z wolnego wybiegu, czy kaczka ze ściółki, indyk, które są hodowane bez antybiotyków i karmione paszą składającą się przynajmniej w 2/3 ze zbóż, bez GMO. Wieprzowina rasy puławskiej, to efekt współpracy Auchan z rolnikami i Polskim Związkiem Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej "POLSUS". W gamie PEWNI DOBREGO znajduje się również doskonały nabiał (jogurty, śmietany, białe sery), jaja BIO, a także owoce i warzywa bez pozostałości pestycydów.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij