Czy ludzie o różnych poglądach potrafią ze sobą rozmawiać? Poruszający eksperyment młodych poznaniaków

Czy ludzie o różnych poglądach potrafią ze sobą rozmawiać? Poruszający eksperyment młodych poznaniaków

Co się stanie, gdy w jednym miejscu zbierze się 10 osób o zdecydowanie różnych poglądach? Na to pytanie postanowili odpowiedzieć młodzi poznaniacy z Duszpasterstwa Akademickiego. Zaprosili do współpracy m.in. Jacka Jaśkowiaka, prezydenta miasta oraz Jadwigę Emilewicz i stworzyli niezwykły film.

Młodzi poznańscy chrześcijanie związani z Duszpasterstwem Akademickim postanowili przeprowadzić nietypowy eksperyment, w którym sprawdzili, czy pomimo tak wielu różnic –  wynikających z uwagi na wiek, pochodzenie, poglądy itp. – potrafimy prowadzić spokojny dialog?

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Do niekonwencjonalnego projektu zostało zaproszonych 10 osób, w tym m.in. Jacka Jaśkowiaka, prezydenta miasta i posłankę Jadwigę Emilewicz. Wszyscy uczestnicy eksperymentu byli w jakiś sposób związani z Poznaniem i dobrani według różniących ich stereotypów. 

Co ciekawe, uczestnicy projektu wiedzieli, że wezmą udział w filmie i zostaną zestawieni z osobą z przeciwstawnego środowiska, nie znali jednak pytań, które miały być im zadane.

Film składa się z dwóch części. Najpierw uczestnicy mieli za zadanie przedstawić siebie i swój światopogląd. Następnie goście zostali zaproszeni do dialogu, w którym mogli zadać swojemu rozmówcy szesnaście przygotowanych wcześniej pytań. Czy im się udało?

– Samo tworzenie filmu było dla nas bardzo ciekawym doświadczeniem. Nie wiedzieliśmy, czego możemy się spodziewać i jaki będzie finał naszego projektu, w końcu do studia zaprosiliśmy ludzi, którzy stereotypowo wydają się całkowicie różni. Interpretację filmu zostawiamy widzowi, każdy może odczytać to na swój sposób i to jest dobre. Mamy nadzieję, że będzie to impuls do zastanowienia się nad naszymi relacjami: tymi rodzinnymi, ale też w środowisku, w którym żyjemy – powiedział Paweł Pomin, jeden z twórców projektu.

Za pomysł oraz realizację filmu odpowiedzialne są osoby związane z Duszpasterstwem Akademickim Winiary oraz Fundacja Dwunastka. Projekt został zrealizowany w WSK Studio.

PS

W 2019 roku Tyskie udowodniło, że nawet tak codzienne miejsce jak winda może być początkiem nowej znajomości. Akcja zrealizowana przez markę jest częścią kampanii „Przejdźmy na TY”, która zachęca do dbania o bliskie relacje, otwartości i poznawania się.

PS2

Niemiecki oddział LinkedIna postanowił przeprowadzić eksperyment na ulicach Hamburga – zapytał grupę nieznanych sobie osób, czy potrzebują pomocy w jakiejś sferze swojego życia. Okazało się, że większość z nich zmagało się z pewną trudnością, lecz nie wiedzieli, jak poprosić o wsparcie.

PS3

Na początku stycznia br. Fundacja Daj Herbatę zainicjowała nową akcję, za pomocą której zwracała uwagę na fakt, że „problem bezdomności dotyczy każdego z nas”. W ramach inicjatywy w centrum Warszawy pojawiła się kukła przedstawiająca osobę bezdomną – lecz zamiast twarzy, miała ona lustro.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij