Aukcja dla uchodźców #SztukaWspierania. Pomóżmy stworzyć dla uchodźców z Białorusi dom w Polsce

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Aukcja dla uchodźców #SztukaWspierania. Pomóżmy stworzyć dla uchodźców z Białorusi dom w Polsce

Polscy i białoruscy artyści wspierają charytatywną aukcję na rzecz białoruskich uchodźców. Biorąc udział w licytacji wszyscy możemy pomóc ludziom, którzy znajdują się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.

Przybywający do Polski uchodźcy z Białorusi potrzebują pomocy - dachu nad głową i wsparcia w załatwianiu spraw, które umożliwią im normalne życie w naszym społeczeństwie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

HUMANOSH Fundacja im. Sławy i Izka Wołosiańskich, która od lat zajmuje się poszukującymi schronienia w Polsce uchodźcami, chce stworzyć dla uchodźców z Białorusi „Mirnyj Dom – Dom Pokoju”, czyli hostel, który będzie dla nich tymczasowym domem. 

Fundacja planuje, aby w hostelu mogło przebywać 15-20 osób, w tym rodziny z dziećmi. Oprócz pokoi byłaby w nim również sala edukacyjna, świetlica i biblioteka. Miesięcznie wynajęcie i utrzymanie domu to koszt 10 000 – 15 000 zł. Fundacji marzy się, aby pozyskać fundusze, chociaż na pierwsze pół roku działalności hostelu. 

Na pomoc Fundacji HUMANOSH ruszyła Piękna Gallery oraz agencja marketingowa Communication Unlimited, organizując aukcję, z której dochód pomoże HUMANOSH  zrealizować swój cel.  

Finał aukcji odbędzie się 17 lutego w Piękna Gallery (bez udziału publiczności) za pośrednictwem serwisu onebid.pl (link do aukcji: https://onebid.pl/pl/auction/-/2076?p=8), gdzie już teraz można oglądać oraz licytować wszystkie prace. Obiekty aukcyjne znajdują się w Piękna Gallery w Warszawie.  

Artyści, którzy uczestniczą w aukcji, reprezentują różne generacje i dyscypliny. Podczas aukcji będzie można wylicytować m.in. pracę Pawła Kowalewskiego „Mon Cheri Bolcheviq 2005”, tryptyk Katarzyny Kozyry „Lords of the Dance”, liryczny obraz Grzegorza Worpusa – Budziejewskiego „Sensual landscape 161”, płótno Wojciecha Ledera „Iluzja autoteliczna” czy pracę Rafała Olbińskiego „Trzeci wymiar czasu”.  

Swoje prace na aukcję oddali również artyści białoruscy – Nadya Sayapina (kopie prac wykonanych w więzieniu długopisem na papierze), Sergey Shabohin, Lesia Pcholka i wielu innych. 

 Na aukcji można wylicytować replikę kukły Aleksandra Łukaszenki z protestów na Białorusi, zestaw do yerba mate z autografem Tony Halika, bluzę projektu Łukasza Jemioła, rękawicę bokserską  Mike’a Tysona czy piłkę z autografem Marcina Gortata. 

– Wielu Białorusinów, którzy nie zgadzają się z panującą sytuacją polityczną w swoim kraju, zostało zatrzymanych, pobitych i uwięzionych. Wielu musiało opuścić kraj. Potrzebują dachu nad głową, wsparcia w codziennym życiu, pomocy przy nauce języka polskiego, pracy a często również pomocy psychologicznej. Naszym podopiecznym staramy się pomóc, jak tylko możemy, ale chcemy również, aby jak najszybciej się usamodzielniali. Dlatego planujemy określić czas przebywania w tymczasowym domie i jednocześnie pomagać im w znalezieniu pracy, a jeśli będzie to konieczne również w przekwalifikowaniu zawodowym – mówi Katarzyna Skopiec, współzałożycielka Fundacji Humanosh. 

Od listopada 2020 r. Fundacji udało się już wynająć dla białoruskich uchodźców 11 mieszkań, w których zamieszkało już ponad 30 osób.. Ponadto pozyskane do tej pory fundusze Humanosh przeznaczyła na artykuły gospodarstwa domowego (ponad 40 tys. zł) oraz na lekarstwa (ponad 6 tys. zł).

Więcej informacji o tym, jak HUMANOSH pomaga Białorusinom, można znaleźć na stronie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij