Wymień ubrania po ex – Zalando rusza z nietypową kampanią z okazji Walentynek

Wymień ubrania po ex – Zalando rusza z nietypową kampanią z okazji Walentynek

Macie w domu ubrania po swoich ex? Zalando w swojej walentynkowej kampanii zachęca, by zamiast wyrzucać, pozbyć się ich w nieco inny sposób – na przykład sprzedając je na platformie Zalando Pre-Owned.

Rozstania bywają ciężkie, a często łatwiej jest pożegnać się z ukochanym czy ukochaną, niż z ich rzeczami, które długo po rozstaniu zalegają w szafie, przywołując zarówno te dobre jak i złe wspomnienia. W tym roku Zalando przekonuje, że Walentynki to nieoczywista, ale idealna okazja, aby zrobić porządek z rzeczami i dać im drugie życie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W tym celu platforma przygotowała dedykowaną kampanię ukazującą trzy historie miłosne i to, co pod wpływem emocji bohaterowie robią z ubraniami swoich byłych partnerów. Pozbycie się ich w rozsądny sposób okazuje się równie trudne jak samo rozstanie.

Lecz teraz zamiast wyrzucania odzieży, Zalando zachęca do przedłużenia jej żywotności w trosce o dobro planety, kierując się zasadami cyrkularności – na przykład sprzedając je na platformie Zalando Pre-Owned.

W ten symboliczny sposób platforma podejmuje próbę edukacji konsumentów o skutkach pozbywania się odzieży bez zachowania reguł zrównoważonej mody, zmiany ich przyzwyczajeń i zachęcenia ich do podejmowania bardziej świadomych wyborów. 

– Poprzez naszą niecodzienną walentynkową kampanię, chcemy zwiększyć świadomość klientów na temat Zalando Pre-Owned i zachęcić ich do korzystania z oferty tej kategorii. Zależy nam aby pokazać, że wymiana ubrań w sposób bardziej zrównoważony możliwa jest zarówno w Walentynki jak i przez cały rok. Tym samym chcemy zmotywować klientów do podejmowania bardziej świadomych decyzji i do wspólnego działania na rzecz dobra planety – mówi Dawid Pożoga, regional lead na Polskę i Czechy w Zalando.

Aby jeszcze bardziej zachęcić konsumentów do zerwania z kłopotliwymi pamiątkami z przeszłości, kampania będzie wspierana przez grupę influencerów, którzy na swoich kanałach wyjaśnią jak działa kategoria Pre-Owned na Zalando.

Kampania powstała we współpracy z agencją 180heartbeats + JUNG v. MATT i będzie publikowana na kanałach własnych Zalando (m.in. w mediach społecznościowych, dedykowanym hubie na Zalando.pl, newsletterze i aplikacji), a także wspierana przez działania PR i media online. Kampania początkowo dedykowana na rynek polski, zostanie również zaadaptowana na rynku niemieckim.

PS

Jak co roku, kultowa marka Heinz zaskakuje swoich fanów nietuzinkową aktywacją walentynkową. Tym razem Heinz wraz z pierwszą polską siecią burgerowni Bobby Burgerem przygotował wyjątkową propozycję – możliwość stworzenia burgera ze spersonalizowaną dedykacją, wypaloną laserowo na bułce.

PS2

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Jak pokazują wyniki analizy przeprowadzonej przez DevaGroup przygotowania do tego święta rozpoczynamy już w styczniu. Zarówno w ubiegłych latach, jak i w tym, najczęściej poszukujemy pomysłów na prezent, a plany związane z tą okazją snują głównie kobiety.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij