Rusza Operacja Czysta Rzeka 2021

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Rusza Operacja Czysta Rzeka 2021

Cenisz przyrodę i lubisz przebywać na świeżym powietrzu? Chcesz mieć wpływ na to, jak nasz świat będzie wyglądał w przyszłości? Weź udział w Operacji Czysta, która właśnie startuje. Zorganizuj sztab lokalny lub zgłoś się jako wolontariusz. Możesz też wesprzeć akcję i zasilić Bank Kontenerów.

Operacja Czysta Rzeka rusza po raz trzeci. To największa i jednocześnie pierwsza w historii skoordynowana akcja społecznego sprzątania rzek w Polsce. Operacja po raz pierwszy odbyła się w 2019 roku. Wówczas ponad 2000 wolontariuszy z całej Polski zebrało prawie 55 ton śmieci. W ubiegłym roku akcja odbyła się jedynie częściowo ze względu na ogłoszenie sytuacji epidemicznej w naszym kraju związanej z koronawirusem. Przekształciła się wówczas w akcję Operacja Rzeka dla Szpitali, w ramach której wsparcie otrzymały lokalne ośrodki medyczne. W tym roku akcja obędzie się w oparciu o podstawowe założenia, jednak przy uwzględnieniu wszelkich obostrzeń związanych z COVID-19. Szczegóły organizatorzy przekażą wkrótce.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Zarejestruj sztab

Rejestracja sztabów startuje 5 marca i już tradycyjnie odbędzie się drogą elektroniczną.

– W tym celu uruchamiany specjalny system na naszej stronie www.operacjarzeka.pl/przylacz-sie/, gdzie będzie można założyć swój sztab lub zgłosić się jako wolontariusz. Jeśli więc ktoś czuje się społecznie zaangażowany i chętnie bierze sprawy w swoje ręce, to rola szefa sztabu będzie dla niego idealna. Zachęcamy lokalnych liderów i organizacje pozarządowe do koordynacji lokalnych akcji. W praktyce wygląda to tak, że najpierw za pomocą formularza online rejestrowany jest sztab lokalny, a następnie dopisują się do niego wolontariusze, którzy chcą uporządkować wybraną okolicę. Wszyscy zgłoszeni uczestnicy otrzymają sprzęt niezbędny do sprzątania oraz worki do selektywnej zbiórki. Przekażemy im także materiały i narzędzia umożliwiające promocję Operacji Czysta Rzeka na swoim obszarze działania – wyjaśnia Daniel Parol, pomysłodawca i organizator Operacji Czysta Rzeka. .

Uczestnikiem akcji może być osoba, która ukończyła 18 lat, natomiast osoby poniżej 18. roku życia mogą wziąć udział wyłącznie pod opieką i odpowiedzialnością rodziców lub dorosłych opiekunów.

Wesprzyj akcję i zasil Bank Kontenerów

Głównym założeniem Operacji Czysta Rzeka jest to aby w rzekach i ich otoczeniu nie zalegały nasze śmieci, ważne jest jednak aby już na etapie tworzenia własnych sztabów ich koordynatorzy prowadzili rozmowy z lokalnymi samorządami i/lub operatorami w sprawie odebrania śmieci na swoim terenie. Jeśli jednak z jakichś powodów okaże się to niemożliwe, to zgromadzone środki w ramach Banku Kontenerów pokryją koszt zagospodarowania tych śmieci.

– W przeszłości zdarzyło się, że pojawiły się trudności z odbiorem zebranych odpadów w miejscach, gdzie były organizowane akcje sprzątania. Chcemy tego uniknąć i zostawić po sobie czystą przestrzeń. To takie nasze zabezpieczenie logistyczne sprawnego przebiegu akcji, powstałe na bazie doświadczenia – tłumaczy Daniel Parol.

Bank Kontenerów można wesprzeć, kupując chustę (25 zł), koszulkę (50 zł) lub cały pakiet Operacji Rzeka (75 zł). Szczegóły pod linkiem: www.operacjarzeka.pl/bank-kontenerow/ .

Co, gdzie, kiedy?

Rejestracja sztabów rozpoczyna się 5 marca. Również wtedy zostanie przedstawiony harmonogram tegorocznej edycji. Akcja ma charakter ogólnopolski.

– Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej www.operacjarzeka.pl i profilu na FB: www.facebook.com/Operacjarzeka. Będą się pojawiać tam cotygodniowe komunikaty dotyczące przebiegu akcji – mówi organizator.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij