Innowacje #dlaPlanety. Rusza rekrutacja do programu Samsung Inkubator

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Innowacje #dlaPlanety. Rusza rekrutacja do programu Samsung Inkubator

Już 9 marca startuje nowy nabór do programu Samsung Inkubator #DlaPlanety, do którego w szczególności zapraszane są startupy tworzące rozwiązania z zakresu odpowiedzialności społecznej.

Samsung Inkubator to program skierowany do innowatorów, którzy zmieniają świat na lepsze. Skupia się na projektach, które stanowią odpowiedź na 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Według założenia to plan dla współczesnego świata obejmujący szereg wyzwań od likwidacji ubóstwa, przez działania na rzecz zdrowia, dostęp do edukacji, równość płci, po neutralność klimatyczną, innowacje w przemyśle, pokój na świecie i sprawiedliwość społeczną. Do poprzedniej edycji programu zakwalifikowało się 8 startupów, które realizowały rozwiązania z zakresu odpowiedzianej konsumpcji, dostępnej infrastruktury dla niewidomych, zrównoważonego transportu, zdrowia psychicznego oraz działań na rzecz środowiska.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Przed złożeniem aplikacji startupy będą mogły wziąć udział w dwóch webinariach inspiracyjnych, które odbędą się w trakcie naboru. Pierwszy, przygotowany przez UNEP/GRID-Warszawa będzie nosił tytuł: „Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ – globalne wyzwanie i szansa dla biznesu”. Uczestnicy webinaru dowiedzą się m.in. w jaki sposób innowacyjne rozwiązania mogą nam pomóc w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Podczas kolejnego webinaru pt. „Jak przygotować prezentację inwestorską?” innowatorzy poznają specyfikę przygotowania angażującej prezentacji. Posłuchają o dobrych praktykach i typowych błędach popełnianych podczas tworzenia prezentacji dla inwestora.

Inkubacja w najlepszym wydaniu

W ramach projektu uczestnicy otrzymają solidną dawkę wiedzy. Przez blisko 3 miesiące pod okiem ekspertów będą realizowali bogatą ścieżkę szkoleniową z różnych dziedzin. Wśród nich: warsztaty design thinking, a także w zakresie tworzenia i rozwoju modeli biznesowych czy sposobu zarządzania projektami, ich finansowania oraz sztuki prezentacji. W programie nie zabraknie szkolenia z zakresu mierzenia wpływu społecznego i środowiskowego rozwiązań przygotowanych przez startupy. Uczestnicy mogą liczyć również na wsparcie merytoryczne w pracach nad projektem oraz indywidualne konsultacje z ekspertami i doświadczonymi inżynierami z Samsung R&D Institute Poland.

Najlepsze projekty otrzymają granty na dalszy rozwój. Łączna pula nagród to 80 tys. złotych. Ponadto zapewnione zostanie im wsparcie w postaci bonów o wysokości 15 tys. USD z przeznaczeniem na infrastrukturę w Amazon Web Services oraz 5 tys. USD do wykorzystania na wsparcie techniczne. Startupy będą mogły przedstawić efekty swojej pracy w czerwcu, podczas Demo Day – spotkania podsumowującego inkubację – z udziałem zaproszonych inwestorów.

Partnerami projektu są Centrum UNEP/GRID-Warszawa – organizacja, realizująca w Polsce misję Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UNEP) oraz Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, zrzeszający największą w regionie społeczność startupową.

Zgłoszenia można nadsyłać do 26 marca, korzystając z formularza dostępnego na stronie: https://bialystok.startupinkubator.pl/aplikuj

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij