We Florencji pojawił się zrównoważony concept store Benetton – wnętrze zaprojektowano z materiałów z recyklingu

We Florencji pojawił się zrównoważony concept store Benetton – wnętrze zaprojektowano z materiałów z recyklingu

Benetton otworzył swój nowy concept store we Florencji, który został utrzymany w duchu ekologii i zrównoważonego rozwoju – wnętrze sklepu marki zaprojektowane zostało bowiem z materiałów pochodzących z odzysku.

Benetton już od jakiegoś wyznacza nowe standardy w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i ochrony natury. Jak mówią przedstawiciele firmy, nowo otwarty sklep we włoskiej Florencji to prawdziwa wizytówka marki i konsekwentnej realizacji jej wizji.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Wnętrze sklepu Benettona zaprojektowane jest bowiem z materiałów pochodzących z odzysku – podłogę zbudowano z powalonych huraganem w 2018 roku drzew z regionu Veneto, a ściany sklepu pomalowano farbą mineralną o naturalnych właściwościach antybakteryjnych i grzybobójczych, która neutralizuje zanieczyszczenia powietrza.

Wyposażenie sklepu wyprodukowano z resztek materiałów z procesu produkcji tekstyliów. Do produkcji mebli wykorzystano zużyte guziki zmieszane z żywicą, z resztek wełny wyprodukowano dekoracje i zasłony w przebieralniach. Półki i manekiny stworzono z tzw. Rossino – masy powstałej z zmiksowanych włókien tkanin.

Co więcej, sklep jest również wzorem energooszczędności – zużywa o 20% mniej energii. Pomaga mu w tym cały system czujników, sztucznej inteligencji i analizy danych, które na przykład zarządzają temperaturą powietrza w sklepie dostosowując ją do ilości klientów aktualnie w nim przebywających.

Kolekcja odzieży sprzedawana w sklepie to produkty zaprojektowane z bawełny organicznej BCI (Better Cotton Initiative), zregenerowanego nylonu i naturalnych tkanin takich jak len, natomiast zakupy pakowane są w torby płócienne lub papierowe z bezpiecznych dla lasów źródeł z certyfikatem FSC (Forest Stewardship Council).

PS

18 czerwca 2020 roku w Szczecinie sieć IKEA uruchomiła Dom Jutra – proekologiczne miejsce inspirujące do zmian i prezentujące, jak może wyglądać dom funkcjonujący z pełnym poszanowaniem natury.

PS2

Już wkrótce mieszkańcy Wiednia będą mieli możliwość skorzystania z całkowicie nowego, ekologicznego marketu sieci IKEA. Sklep pozbawiony będzie miejsc parkingowych – zamiast nich pojawi się duży, zielony taras dla klientów.

PS3

W połowie czerwca 2020 roku w dawnej fabryce Poznańskiego w Łodzi została otwarta nowa, flagowa drogeria marki Rossmann. Sklep pełen jest nowoczesnych, a także proekologicznych rozwiązań – znajdziemy tam m.in. automaty do napełniania butelek żelem pod prysznic, szamponem czy też płynem do prania.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij