Grupa Żywiec oraz Żywiec Zdrój podkreślają, że „Bez wody nie ma Ż” i wymieniają się profilami w social mediach

Grupa Żywiec oraz Żywiec Zdrój podkreślają, że „Bez wody nie ma Ż” i wymieniają się profilami w social mediach

Wygląda na to, że Grupa Żywiec i Żywiec Zdrój szykują jakąś wspólną akcję. Firmy wymieniły się swoimi profilami w social mediach i zamieściły zdjęcie z napisem „Bez wody nie ma Ż”.

18 marca br. na facebookowym oraz instagramowym profilu Grupy Żywiec pojawiło się zdjęcie przedstawiające butelkę wody marki Żywiec Zdrój, okraszone hasłem „Bez wody nie ma Ż”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Natomiast na profilu marki Żywiec Zdrój na Facebooku i Instagramie opublikowane zostało podobne zdjęcie, lecz tym razem jednak przedstawiające butelkę bezalkoholowego piwa Żywiec, wraz z hasłem „Bez wody nie ma Ż”.

Jak się okazuje, oba brandy szykują wspólną akcję, której szczegóły poznamy prawdopodobnie już wkrótce, bo w poniedziałek 22 marca br., kiedy to wypada Światowy Dzień Wody.

Wygląda na to, że akcje między markami, które nie stanowią dla siebie bezpośredniej konkurencji, są ostatnio dość częstym zjawiskiem. Wystarczy chociażby wspomnieć o niedawnej inicjatywie sieci IKEA i Decathlonu – zaczęło się od swego rodzaju „dialogu” w social mediach i przerodziło w akcję zachęcającą społeczeństwo do aktywności fizycznej w domu.

PS

Zaczepki marek są dość powszechnym działaniem marketingowym. Najbardziej znane są z tego brandy fast foodowe, takie jak Burger King, KFC czy McDonald’s. Ta pierwsza sieć w 2018 roku stworzyła specjalną akcję, w ramach której każda osoba znajdująca się w okolicach restauracji McDonald’s, otrzymywała Whoopera za centa.

PS2

A tutaj znajdziecie inne ciekawy przykłady markowych potyczek.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij