Będzie Instagram dla dzieci? Facebook już nad nim pracuje

Będzie Instagram dla dzieci? Facebook już nad nim pracuje

Facebook pracuje nad „dziecięcą” wersją Instagrama – serwis umożliwiłby bowiem zakładanie kont użytkownikom poniżej 13. roku życia. Nowy portal umożliwiłby młodocianym internautom udostępnianie zdjęć oraz kontaktowanie się ze znajomymi w bezpieczny sposób, m.in. poprzez kontrolę rodzicielską.

Na tę chwilę zakładanie kont na Instagramie jest możliwe wyłącznie dla użytkowników powyżej 13. roku życia. Okazuje się jednak, że twórcy platformy chcą stworzyć nowy portal, który byłby przeznaczony dla młodych internautów.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jak poinformowali przedstawiciele Facebooka, do którego należy Instagram, w rozmowie z dziennikiem „The Guardian”, firma aktualnie pracuje nad „dziecięcą” wersją Instagrama – coś na wzór istniejącego już Messenger Kids, gdzie konta mogłyby być zakładane przez użytkowników w wieku od 6 do 12 lat.

Nowy portal były kontrolowany przez rodziców, a co najważniejsze – umożliwiłby nieletnim internautom bezpieczne udostępnianie zdjęć i kontaktowanie się ze znajomymi. Niestety na tę chwilę nie znana jest data uruchomienia platformy.

Informacja na temat nowego serwisu dla dzieci pojawiła się krótko po tym, jak przedstawiciele Instagrama poinformowali, że coraz więcej osób omija ograniczenie wiekowe i zawyża swój wiek przy rejestracji w portalu. Jednym ze sposobów na rozwiązanie tego problemu ma być wykorzystanie sztucznej inteligencji do określenia wieku użytkowników.

PS

Wikipedia, która niedawno świętowała 20. urodziny, postanowiła położyć nacisk na walkę z dezinformacją i mową nienawiści. Platforma wprowadziła bowiem nowe zasady, które jasno określają, jakie zachowania są dopuszczalne, a jakie nie.

PS2

Brytyjski urząd ds. standardów reklamowych (ASA) zakazał tamtejszym influencerom używanie filtrów upiększających do zdjęć, na których promują jakieś produkty.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij