Tommy Hilfiger stworzył kolekcję zaprojektowaną specjalnie dla osób z niepełnosprawnościami

Tommy Hilfiger stworzył kolekcję zaprojektowaną specjalnie dla osób z niepełnosprawnościami

Marka Tommy Hilfiger zaprezentowała nową kolekcję w ramach linii Tommy Hilfiger Adaptive, która została stworzona z myślą o dzieciach i dorosłych żyjących z niepełnosprawnością. W jej ramach codzienne ubrania wzbogacono o funkcjonalne rozwiązania, które ułatwiają samodzielne zakładanie.

Ponad miliard osób na świecie żyje z niepełnosprawnością, a wciąż są pomijani przez świat mody. Marka Tommy Hilfiger już od dawna walczy z tym problemem, m.in. za pomocą linii Tommy Hilfiger Adaptive, która projektowana jest z myślą o osobach z niepełnosprawnościami. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Teraz amerykański brand zaprezentował nową kolekcję, w ramach której codzienne ubrania, w stylu charakterystycznym dla marki, wzbogacono o funkcjonalne rozwiązania, ułatwiające samodzielne zakładanie – takie jak m.in. magnetyczne zapięcia oraz fasony dostosowane do protez lub pozycji na wózku. 

Co istotne, w kampaniach Tommy Hilfiger Adaptive od zawsze występuje różnorodne grono osób żyjących z niepełnosprawnością. Obsadę nowego sezonu tworzą: olimpijska kolarka Kristina Vogel, paraolimpijczyk Rheed McCracken, paraolimpijska pływaczka i biegaczka Haven Shepherd, były futbolista Isaiah Pead, paddleboardzista Jonas Letieri, modelka Ashley Young, model Teddy B. i siostry-modelki Mila i Elora.  

– Ubieranie się to czynność, która dodaje pewności siebie i pozwala nam czuć się dobrze przez cały dzień. Powinno sprawiać radość – każdemu! – powiedział Tommy Hilfiger. 

PS

„Ubrania bez ograniczeń” – tak brzmi hasło polskiej, rodzinnej marki Funwear, która tworzy odzież, by ułatwić ubieranie się osobom z niepełnosprawnościami.

PS2

We współpracy z organizacjami Milbat i Access Israel, w marcu 2019 roku IKEA zaprezentowała projekt „ThisAbles”, w ramach którego stworzono linię produktów przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

PS3

Leżę i Pracuję to agencja marketingowa, która zatrudnia osoby sparaliżowane. Misją firmy jest nie tyle oferowanie pracy osobom sparaliżowanym, co przełamywanie stereotypów i barier na całym rynku pracy dla niepełnosprawnych. Zachęcamy do przeczytania wywiadu z CEO agencji, Majką Lipiak.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij