Fundacja Avalon i Amp Futbol wkraczają na TikToka

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Fundacja Avalon i Amp Futbol wkraczają na TikToka

Projekt Avalon EXTREME, prowadzony przez Fundację Avalon, działającą na rzecz osób z niepełnosprawnościami, wraz z Amp Futbol Polska oraz TikTokiem, rozpoczynają wspólną akcję pod hasztagiem #EXTRASPRAWNI.

Wyzwanie ma na celu pokazanie z jakimi przeciwnościami i barierami fizycznymi zmagają się osoby z niepełnosprawnościami oraz udowodnienie, że wiele barier i ograniczeń można „przeskoczyć” – nawet bez jednej nogi lub bez jednej ręki. Dodatkowo, Projekt Avalon EXTREME oraz Amp Futbol Polska chcą zachęcić odbiorców do spróbowania nowych rzeczy, stawiania sobie wyzwań oraz odrzucenia wszelkich wymówek. Wyzwanie na TikToku stanowi rozwinięcie kampanii społecznej EXTRAsprawni 2020, prowadzonej przez Fundację Avalon i współfinansowanej ze środków PFRON.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Niepełnosprawność to nie koniec świata , wystarczy w siebie uwierzyć i realizować pasje, które dają nam siłę. To o czym marzysz może się spełnić, bo wszyscy jesteśmy SPRAWNI, a akcja na TikToku jest kolejnym krokiem do popularyzacji tego tematu wśród społeczeństwa – mówi Katarzyna Nicewicz, koordynatorka projektu Avalon Extreme, deklarując, że Avalon Extreme szuka nowych dyscyplin sportowych oraz ich amabasadorów, zapraszając do współpracy zainteresowanych.

Trzecia odsłona kampanii Avalon Extreme ma na celu przełamywanie stereotypów dotyczących osób z niepełnosprawnościami poprzez ukazanie, że niepełnosprawność nie jest słabością i nie musi stać na przeszkodzie, by rozwijać swoje pasje, być aktywnym, czy realizować marzenia i szalone pomysły na życie.

Z kolei Amp Futbol to rodzaj piłki nożnej rozgrywanej przez zawodników po amputacji, lub z wadą wrodzoną nogi, lub ręki.

– W naszej ampfutbolowej reprezentacji nigdy nie brakowało żartów, więc z chęcią pokażemy fanom znakomitą atmosferę w zespole. Na naszym TikToku na pewno nie zabraknie dystansu, śmiechu, ale również kulisów, kadrów z życia drużyny, pięknych akcji, goli, fragmentów meczów i przede wszystkim emocji. Pierwsze dni pokazują, że TikTok to idealne miejsce dla nas. Pokażemy kibicom rzeczy, których nigdy nie widzieli. Fani będą blisko nas, a my dostaniemy od nich dodatkową energię! – dodaje Kurzawa.

Amp Futbol Polska skutecznie wypromowało i wprowadziło ten niesamowity sport do Polski, umożliwiając grę w piłkę nożną wielu osobom po amputacjach i z wadami kończyn. Amp Futbol w Polsce cały czas jest w fazie dynamicznego rozwoju, dlatego też stale poszukuje nowych zawodników, którzy chcieliby przełamać swoje ograniczenia i spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Graczem może zostać każdy po jednostronnej amputacji, lub osoba mająca inną wadę jednej kończyny. Wiek, płeć, miejsce zamieszkania czy umiejętności piłkarskie nie mają znaczenia. Oprócz reprezentacji Polski i klubów grających Amp Futbol Ekstraklasie organizacja prowadzi również ogólnopolskie projekty piłkarskie dla dzieci z niepełnosprawnościami – Junior Amp Futbol, Futbol Plus i Futbolowa Banda.

Idealne dopasowanie TikToka, Avalon Extreme iampfutbolistów potwierdza również Paula Kornaszewska, Head of Operations Team TikTok Polska.

– TikTok to przede wszystkim przestrzeń nieograniczonej kreatywności, która sprzyja aktywności i nawiązywaniu kontaktów. Poprzez kolejne partnerstwa chcemy udowadniać, że TikTok to również idealne miejsce do dzielenia się sportowymi emocjami. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy wziąć udział w projekcie EXTRAsprawni, który pokazuje, że osoby z niepełnosprawnością mogą uprawiać sport, a często nawet rywalizować z osobami pełnosprawnymi. Jestem przekonany, że nasza społeczność nas nie zawiedzie i również przy tej okazji przygotuje inspirujące treści, które pokażą, że niepełnosprawni mogą być EXTRAsprawni – mówi Kornaszewska.

Współpraca Fundacji Avalon, Amp Futbol Polska i platformy TikTok ma na celu zaangażowanie odbiorców i zmianę percepcji niepełnosprawności. Challenge #EXTRASPRAWNI nakłania do przełamania wewnętrznych barier, a także bezpośredniego doświadczenia wyzwania, jakim może być brak czy niesprawność którejś z kończyn. Spróbujcie swoich sił i realizujecie się w sporcie, bez użycia jednej ręki czy jednej nogi! Macie obawy? Przełamcie swoje słabości, przekraczajcie granice i… bawcie się! #WystarczyZacząć!

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij