Volkswagen zmieni nazwę na Voltswagen?

Volkswagen zmieni nazwę na Voltswagen?

29 marca br. niemiecka marka Volkswagen ogłosiła, że zmienia swoją nazwę na Voltswagen – na razie jednak wyłącznie w USA. Zmiana ta miała być związana z nową strategią, zgodnie z którą firma zamierza sprzedawać jedynie samochody elektryczne. Okazuje się, że to wyłącznie prima aprilisowy żart.

Niektórzy od początku twierdzili, że to wyłącznie prima aprilisowy żart, lecz przedstawiciele Volkswagena utrzymywali, że nic z tych rzeczy – 29 marca br. niemiecka marka ogłosiła, że istotnie zmienia swoją nazwę na Voltswagen. A przynajmniej w USA.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Nowa nazwa brandu miała symbolizować rozwój, ruch i elektromobilność. Zgodnie z nową strategią, Volkswagen w dalszym ciągu będzie produkować „samochód dla ludu”, ale z napędem elektrycznym – z tego też powodu słowo „Volt” miało znaleźć się w nazwie brandu, co oznacza jednostkę napięcia.

Choć zmiana miała wejść w życie dopiero w maju br., to w social mediach marki już pojawiła się nowa nazwa.

Okazuje się jednak, że wszystko to jest prima aprilisowym żartem – co oficjalnie potwierdził przedstawiciel marki w rozmowie z portalem NPR. 

– „Zmiana nazwy” miała być zapowiedzią utrzymaną w duchu prima aprilis, podkreślającą premierę całkowicie elektrycznego SUV-a ID.4 i sygnalizującą nasze zaangażowanie w zapewnienie wszystkim mobilności elektrycznej – powiedział przedstawiciel Volkswagena.

PS

Podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie w 2019 roku Volkswagen po raz pierwszy zaprezentował nowe logo oraz identyfikację wizualną marki. Zmiany w Volkswagenie odzwierciedla wprowadzenie do oferty aut elektrycznych nowej generacji – modeli z rodziny ID.

PS2

Jesienią 2018 roku Volkswagen poinformował o planowanym wstrzymaniu produkcji popularnego garbusa – niecałe dwa lata później marka postanowiła pożegnać się z kultowym modelem auta animowanym spotem z piosenką zespołu The Beatles w tle.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij