Family Bond: Volvo wprowadza płatne urlopy dla rodziców i par adoptujących dzieci

Family Bond: Volvo wprowadza płatne urlopy dla rodziców i par adoptujących dzieci

Volvo poinformowało o wprowadzeniu nowej inicjatywy pod hasłem „Family Bond”, w ramach której oferuje swoim pracownikom płatne, 24-miesięczne urlopy rodzicielskie. Skorzystać z nich mogą nie tylko rodzice biologiczni, ale także pary adoptujące dzieci oraz pary tej samej płci.

Nowa inicjatywa Volvo skierowana jest do rodziców z tych krajów, w których nie gwarantowane są urlopy macierzyńskie, lub dostępne jedynie w bardzo wąskim zakresie. Celem programu „Family Bond” jest więc zapewnienie takiego świadczenia wszystkim pracownikom marki, niezależnie od płci.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ramach akcji Volvo oferuje płatne, 24-miesięczne urlopy rodzicielskie, zaś skorzystać z nich mogą nie tylko rodzice biologiczni, ale również pary tej samej płci oraz pracy adoptujące dzieci.

Program „Family Bond” pilotażowo wystartował już w 2019 roku w wybranych krajach na świecie, zaś od 1 kwietnia br. obowiązuje dla wszystkich pracowników marki.

– Chcemy być inicjatorem zmian w branży i ustanowić nowy, globalny standard dla pracowników. Decydując się na wprowadzenie płatnych urlopów rodzicielskich dla naszych pracowników, zmniejszamy nierówności płciowe i zyskujemy bardziej zróżnicowaną siłę roboczą, poprawiając wydajność i wzmacniając naszą działalność – powiedziała Hanna Fager, head of corporate functions w Volvo.

PS

IKEA wierzy, że równość leży u podstaw praw człowieka. Kwestia ta ściśle powiązana jest również z rodzicielstwem. Szwedzka marka, jako jedna z pierwszych w Polsce, wprowadziła w 2019 roku dodatkowy miesiąc w pełni płatnego urlopu ojcowskiego.

PS2

Bolt zaskakuje po raz kolejny – firma postanowiła rozszerzyć pakiet benefitów pracowniczych o... urlop psacierzyński. Te osoby, które zdecydują się na adopcję zwierzaka ze schroniska, otrzymają 3 dni dodatkowego, płatnego urlopu.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij