LG kończy z produkcją smartfonów

LG kończy z produkcją smartfonów

To niewątpliwie historyczny moment w historii marki LG – firma oficjalnie poinformowała, że zamyka swoją jednostkę biznesową zajmującą się urządzeniami mobilnymi. Decyzja ta została zatwierdzona przez Zarząd spółki 5 kwietnia br.

LG zamyka dział smartfonów – taka informacja kilka dni temu obiegła media, a krótko po tym firma oficjalnie potwierdziła doniesienia. 

Jak podkreślają przedstawiciele marki, decyzja o wyjściu z konkurencyjnego sektora smartfonów umożliwi firmie skoncentrowanie zasobów w obszarach wzrostu, takich jak podzespoły do pojazdów elektrycznych, urządzenia połączone, inteligentne domy, robotyka, sztuczna inteligencja i rozwiązania business-to-business, a także platformy i usługi.

Dla posiadaczy smartfonów LG mamy jednak dobrą wiadomość – firma zapewni wsparcie serwisowe i aktualizacje oprogramowania dla klientów używających dotychczasowych produktów mobilnych przez okres, który będzie zależał od danego regionu. Marka będzie współpracowała z dostawcami i partnerami biznesowymi w trakcie procesu zamykania działalności związanej ze smartfonami. 

– W przyszłości firma LG będzie nadal wykorzystywać swoje doświadczenie w dziedzinie telefonii komórkowej i rozwijać technologie związane z mobilnością. (...) Główne technologie opracowane w ciągu dwóch dekad działalności firmy LG w branży telefonii komórkowej zostaną zachowane i znajdą zastosowanie w istniejących i przyszłych produktach – mówią przedstawiciele marki.

Likwidacja działalności w zakresie telefonów komórkowych ma zostać zakończona do 31 lipca br.

PS

Niemal wszyscy ankietowani pozytywnie oceniają wpływ nowych technologii na codzienne życie – to jeden z wniosków płynących z najnowszego PAYBACK Opinion Poll. Czego jeszcze możemy dowiedzieć się z badania.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij