#DzielmySięDobrem: Akcja Portu Gdynia podbija Polskę

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
#DzielmySięDobrem: Akcja Portu Gdynia podbija Polskę

Port Gdynia od początku pandemii w ramach profilaktyki antywirusowej wspomaga służbę zdrowia i lokalną społeczność w walce z epidemią. We współpracy z 24 partnerami zakupione zostały m.in. respiratory, laboratoria do diagnostyki COVID-19 a także laptopy niezbędne do nauki zdalnej.

Do tej pory do akcji #DzielmySięDobrem dołączyły firmy z Trójmiasta, m.in.: Invest Komfort S.A., Torus, Porta KMI Poland, Corleonis Sp. z o.o. S.K.A., czy Korporacja Budowlana Doraco. Co ważne, stale dołączają do niej kolejne instytucje, w tym Grupa LOTOS.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Kupują respiratory dla szpitali, pomagają członkom Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i Powstańcom Warszawskim, organizują animacje dla chorych dzieci, zdobywają sprzęt komputerowy dla szkół, a to tylko niektóre obszary akcji zainicjowanej przez Port Gdynia, która z miesiąca na miesiąc zyskuje na popularności.

– W obliczu wyzwania, wobec którego obecnie stoi świat, w trosce o lokalną społeczność podejmujemy liczne kroki, które mają na celu wsparcie walki z koronawirusem. Intensyfikujemy działania, ponieważ realna pomoc służbie zdrowia możliwa jest tylko wtedy, gdy będziemy działać kompleksowo. Po respiratorach zaangażowaliśmy się w kolejną inicjatywę, tym razem z obszaru diagnostyki, kupując cztery laboratoria do testów na obecność koronawirusa. Nie ustajemy w naszych staraniach, dlatego w ramach profilaktyki przygotowaliśmy naklejki z grafiką i hasłem uświadamiającym zachowanie odpowiedniego 2-metrowego dystansu, np. w sklepach, aptekach czy przychodniach – mówi Adam Meller, Pprezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.

Port Gdynia zachęca inne firmy, by w ramach akcji pomagać służbom medycznym w miejscu prowadzonej działalności biznesowej, przekazując urządzenia do laboratoriów badających obecność wirusa oraz sprzęt medyczny wspierający leczenie po jego wykryciu. Zainicjowana przez niego akcja #dzielmysiędobrem zachęciła do pomocy takie firmy, jak: Port Gdańsk, Invest Komfort S.A., Torus, Cemet i Hass Holding

– Zarząd Morskiego Portu Gdynia wspomaga nas swoimi środkami w postaci sprzętu już od wielu lat. Chciałbym podziękować w imieniu swoim i zarządu szpitala za przekazanie nam dwóch respiratorów. W obecnej sytuacji jest to sprzęt pierwszej potrzeby umożliwiający nam ratowanie życia pacjentów. Port Gdynia sukcesywnie angażuje się w doposażanie naszego szpitala. Otrzymujemy różnego rodzaju pomoc w organizacji akcji profilaktycznych czy pomocowych. Reaguje także na nasze potrzeby, niejako wczuwając się w rolę szpitala i jako jeden z największych pracodawców w Gdyni wielokrotnie wyprzedza nasze zgłoszenia i sprzęt, którego potrzebujemy zapewnia nam szybciej, niż zdążymy zgłosić potrzebę – mówi Andrzej Matera, kierownik Anestezjologii Intensywnej Terapii w Gdyni.

Zakład Diagnostyki Mikrobiologicznej Szpitala Specjalistycznego im. F.Ceynowy w Wejherowie został wyposażony w aparat BIOFIRE FilmArray multiplex PCR. Za pomocą tego urządzenia możemy badać koronawirusa metodą genetyczną PCR w zautomatyzowanym systemie zamkniętym. Jest to system bezpieczny, gdyż znacznie zmniejsza ryzyko zakażenia u personelu laboratorium. Aparat ten umożliwia wykonanie 20 testów na dobę. Jego wydajność to jeden test na godzinę, czyli 20 pacjentów otrzyma wynik maksymalnie w ciągu doby. Producent zapewnia, że testy RT PCR bioFire COVID-19 będą dostępne na rynku europejskim do końca kwietnia.

– Aparat ten nie służy wyłącznie do badania koronawirusa, może być również wykorzystany po opanowaniu pandemii. Za pomocą odpowiednich paneli pomoże w wykrywaniu i identyfikacji groźnych, niekiedy bardzo trudnych do hodowli patogenów odpowiedzialnych za zakażenia układowe, takie jak zakażenia dróg oddechowych, krwi, układu nerwowego, przewodu pokarmowego czy innych – podsumowuje Wiesława Wasyl, kierownik Zakładu Diagnostyki Mikrobiologicznej.

Uruchomienie diagnostyki w kierunku COVID-19 w ZDM Szpitala w Wejherowie zdecydowanie skróciło czas oczekiwania na wynik i usprawniło opiekę nad chorymi.

Pamiętajmy o naszych bohaterach

Akacja #NigdyNieZostawiamySwoich trafiła także do kombatantów, którzy są obecnie w grupie dużego ryzyka i nie powinni wychodzić z domu. Wolontariusze codziennie dostarczają im ciepłe posiłki, zakupy czy inną niezbędną pomoc.

– Elementarnym problemem osób w podeszłym wieku jest kwestia codziennego zaopatrzenia się w pożywienie. W sklepie nie miałbym możliwości uniknięcia kontaktów z wieloma osobami, to dla mnie naprawdę duże ułatwienie. Ta wspaniała inicjatywa Portu Gdynia sprawia, że na sercu robi się ciepło – mówi Janusz Preyss ze Związku Powstańców Warszawskich.

Wsparcie polega przede wszystkim na zaopatrzeniu w artykuły spożywcze, obiady oraz pakiety bezpieczeństwa – czyli maseczki, rękawiczki i płyny do dezynfekcji. Jeśli jest taka sytuacja, że muszą wyjść np. do lekarza czy na badanie, mogą liczyć na pomoc i zapewnienie bezpiecznego transportu. Pożywienie kupowane jest w gdyńskiej firmie gastronomicznej w ramach zasady local content, aby przy okazji wesprzeć ją podczas trudnego dla tej branży okresu.

Autor: Adam Bialas

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij