Coca-Cola odświeża opakowania swoich produktów

Coca-Cola odświeża opakowania swoich produktów

Coca-Cola postanowiła odświeżyć opakowania swoich produktów – Coca-Coli i Diet Coke. Puszki kultowych napojów marki zostały uproszczone, zaś logo znajduje się teraz na na górze etykiety.

W 2016 roku Coca-Cola zaprezentowała swoją strategię pod hasłem „One Brand”, która – jak twierdzi sama marka – jest jej integralną częścią podejścia do marketingu. Teraz, kontynuując zapoczątkowany 5 lat temu projekt, amerykański brand postanowił odświeżyć opakowania swoich produktów.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Puszki, w których znajdują się napoje Coca-Cola oraz Diet Coke, zostały znacznie uproszczone – logotyp marki znajduje się teraz na górze etykiety, bez zmian pozostała za to klasyczna czerwień we wszystkich odmianach, charakterystyczna dla brandu. Ponadto, w ramach strategii „One Brand” opakowania produktów Coca-Coli będą od teraz spójne na wszystkich rynkach, na których obecna jest marka.

Już wkrótce ruszy globalna kampania Coca-Coli pod hasłem „Best Coke Ever?”, która będzie promowała nowy wygląd opakowań. Będzie ona również komunikować niedawną zmianę receptury Coca-Coli Zero Sugar, której smak został zbliżony do klasycznej Coca-Coli.

PS

Przedstawiciele Coca-Coli poinformowali o planowanym rozpoczęciu testów papierowej butelki – pierwsze napoje w nowych opakowaniach pojawią się już latem br. na Węgrzech.

PS2

McDonald’s postanowił odświeżyć opakowania swoich produktów – pierwszy raz od 2016 roku. Teraz pudełka będą zawierały minimalistyczną grafikę, która będzie informowała o tym, jaka potrawa znajduje się w środku.

PS3

Mars Wrigley nawiązał współpracę z firmą Danimer Scientific, która produkuje biodegradowalne materiały. W jej ramach na rynku pojawią się produkty koncernu w opakowaniach nadających się kompostowania. Na start będą to cukierki Skittles.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij