Sąd wstrzymał przejęcie Polski Press przez firmę PKN Orlen

Sąd wstrzymał przejęcie Polski Press przez firmę PKN Orlen

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uwzględnił wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich o wstrzymanie wykonania decyzji Prezesa UOKIK w sprawie koncentracji – przejęcia przez PKN Orlen spółki Polska Press. Taką informację RPO uzyskał telefonicznie 12 kwietnia br.

Na początku grudnia 2020 roku media obiegła informacja o planowanym przejęciu spółki Polska Press przez Grupę Orlen. Krótko po tym prezes UOKiK wszczął postępowanie, aby sprawdzić, czy nic nie stoi na przeszkodzie, by obie firmy się połączyły.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Ostatecznie Tomasz Chróstny zgodził się na przejęcie spółki Polska Press przez PKN Orlen, bo – jak zaznaczył – „transakcja nie zagraża konkurencji na żadnym z badanych rynków”.

Jak się teraz okazuje, połączenie obu firm może jednak nie być takie proste – Rzecznik Praw Obywatelskich odwołał się bowiem do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów od decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z 5 lutego br. w sprawie zgody na koncentrację polegającą na przejęciu przez Polski Koncern Naftowy Orlen S.A. kontroli nad Polska Press sp. z o.o.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami samo odwołanie przekazuje się do sądu za pośrednictwem UOKiK. Prezes UOKiK ma 3 miesiące na przesłanie odwołania do sądu. Obecnie Rzecznik wciąż oczekuje na przekazanie przez UOKiK odwołania do sądu, który je rozpozna – czytamy na stronie RPO.

8 kwietnia br. zapadło orzeczenie w sprawie wniosku o wstrzymanie decyzji, w tym o zakaz wykonywania przez PKN Orlen praw udziałowych w Polska Press. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uwzględnił tym samym wniosek Rzecznika – o czym został on poinformowany telefonicznie 12 kwietnia w sekretariacie Sądu Okręgowego w Warszawie.

Wkrótce do RPO ma wpłynąć oficjalne pismo z decyzją sądu.

PS

McDonald’s, a także kilka innych sieci handlowych postanowiło zaskarżyć miasto Gdańsk za obowiązującą tam uchwałę krajobrazową. Słupy z gigantycznymi logotypami są bowiem niezgodne z przepisami, w związku z czym muszą zostać usunięte z przestrzeni miejskiej.

PS2

Sąd Najwyższy w Warszawie wydał wyrok w procesie, który toczył się pomiędzy Dariuszem Michalczewskim, a spółką FoodCare – prawo do korzystania z oznaczenia „TIGER” dla napojów energetycznych ma wyłącznie Dariusz Michalczewski lub podmioty przez niego upoważnione.

PS3

Sąd Najwyższy w Dublinie oficjalnie oświadczył, że pieczywo serwowane w popularnej sieci Subway zawiera zbyt dużo cukru, aby mogło być nazywane chlebem.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij