Barwny mural w centrum Poznania promuje nowego Volkswagena Caddy

Barwny mural w centrum Poznania promuje nowego Volkswagena Caddy

Na ścianie jednej z poznańskich kamienic pojawił się nietypowy, kolorowy mural. Wielkoformatowa praca zaprojektowana przez ilustratorkę Katarzynę Bogucką podkreśla związki marki Volkswagen Samochody Dostawcze ze stolicą Wielkopolski, w której produkuje się nowego Volkswagena Caddy.

Kolorowy mural, który powstał na zlecenie marki Volkswagen Samochody Dostawcze, został umieszczony na dużej ścianie budynku przy ul. Piaskowej 3 w Poznaniu (skrzyżowanie ulic Garbary i Estkowskiego). Widać na nim scenę przedstawiającą miejskie życie oraz wplecione w nią poznańskie, czy też szerzej – wielkopolskie – symbole: gęś oraz świętomarcińskiego rogala. Towarzyszy im nowy Volkswagen Caddy, który jest produkowany wyłącznie w poznańskiej fabryce Volkswagena, a także hasło „100% z Poznania”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Na muralu widnieją także znane poznańskie budynki, a także sylwetka fabryki Volkswagen Poznań w Antoninku.

Mural zaprojektowała Katarzyna Bogucka – jedna z najbardziej cenionych i znanych na świecie polskich projektantek i ilustratorek, laureatka Bologna Ragazzi Award – wyróżnienia zwanego Oscarem dla ilustratorów. Za koncepcję kreatywną muralu odpowiada agencja reklamowa V&P z Poznania. Projekt graficzny na ścianę przełożyła ekipa malarzy z firmy Braughman Group Media.

PS

Francuski artysta uliczny znany pod pseudonimem JR stworzył intrygujący mural na elewacji włoskiej galerii sztuki, który przedstawia „ranę”, jaką pandemia koronawirusa zadała instytucjom kultury.

PS2

Converse kontynuuje swój projekt City Forest i tworzy kolejne murale wykonane farbami fotokatalitycznymi, które eliminują cząsteczki zanieczyszczeń z powietrza.

PS3

Zachęcamy też do sprawdzenia innych ciekawych przykładów murali. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij